Aktualności

Jazz w Podziemiach Kamedulskich
Szymon Mika Trio „Togetherness” + Joachim Mencel i Basia Derlak
9.05.2019 czwartek g.19.00
Podziemia Kamedulskie
ul. Dewajtis 3
Warszawa-Bielany
wstęp wolny

Jazz w Podziemiach Kamedulskich9 maja na warszawskich Bielanach wystąpi Szymon Mika Trio + Joachim Mencel i Basia Derlak

Szymon Mika Trio „Togetherness”
Szymon Mika - gitara
Max Mucha - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja
oraz gościnnie
Basia Derlak - wokal
Joachim Mencel - lira korbowa

Szymon Mika – gitarzysta, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich muzyków jazzowych, uznany za jazzową Nadzieję Roku 2016 wg magazynu Jazz Forum. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, w tym I Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012). W latach 2017-2018 brał udział w projekcie Focusyear, gdzie występował u boku takich gwiazd jak: Dave Holland, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner, Joshua Redman, Avishai Cohen. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. O jego umiejętnościach z entuzjazmem wypowiadają się takie osobowości jak Peter Bernstein, Mike Stern czy John Abercrombie. Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą, między innymi Montreux Jazz Festival czy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami. Komponuje muzykę, która znalazła się do tej pory na czterech płytach, w tym dwóch – „Unseen” i najnowszej „Togetherness” – nagranych z jego autorskim trio.

W Podziemiach Kamedulskich do tria gitarzysty dołączą wybitny lirnik i pianista Joachim Mencel oraz znana z zespołu „Chłopcy Kontra Basia” wokalistka Basia Derlak. Zespół zaprezentuje materiał z najnowszej płyty Szymona Miki „Togetherness”, która zbiera znakomite recenzje.

„Togetherness to zaskakująca płyta, wymykająca się gatunkowym podziałom. Jazzowo-folkowe korzenie muzyków, liryczne wokale Barbary Derlak i sugestywne kompozycje lidera tworzą album melodyjny, a przy tym nieoczywisty.” (Jazzarium)

Koncert organizowany jest przez Dzielnica Bielany, Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Partnerem koncertu jest Veolia Energia Warszawa S.A.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm