Aktualności

Trasa koncertowa
9.04 NOSPR, Katowice
10.04 Kawiarnia FAMA, Białystok
11.04 Sala kameralna im. Marii Fołtyn ZSM w Radomiu
12.04 Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, Legnica
13.04 12on14 Jazz Club, Warszawa

Jeremy Pelt Quintet w PolsceAmerykański trębacz zagra w pięciu polskich miastach, 9 - 13 kwietnia

9 kwietnia występem w katowickim NOSPR Jeremy Pelt Quintet rozpocznie trasę koncertową w Polsce, która obok Holandii, Szwajcarii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii jest częścią jego europejskiego tournée. Pelt będzie promował album „Jeremy Pelt: The Artist”, który swoją światową premierę miał 8 lutego br.

Oprócz Katowic amerykański trębacz wystąpi w Białymstoku (10.04) Radomiu (11.04) Legnicy (12.04) i Warszawie (13.04).  W jego zespole grają nowojorscy muzycy: pianista Victor Gould, kontrabasista Richie Goods, perkusista Allan Mednard oraz pochodząca z Taiwanu wibrafonistka Chien Chien Lu.

Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się młodych trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu „Down Beat”, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band.

Pelt bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wśród nich występy i nagrania m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby „Blue” Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, Cedar Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites)

Trębacz często występuje w renomowanych orkiestrach: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.
Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w the Wall Street Journal. Przez pięć lat z rzędu Downbeat Magazine i Jazz Journalist Association tytułował Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki.

Pelt obecnie koncertuje obecnie w Stanach Zjednoczonych i Europie, promując swoje najnowsze wydawnictwo „Jeremy Pelt: The Artist” (HighNote rec. 2019).

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm