Aktualności
Jerry&ThePelican – Virtual Tour25 czerwca rusza cykl koncertów online saksofonisty Jurka Mączyńskiego z muzykami z całego świata

Jerzy Mączyński, autor płyty wydanej w kultowej serii Polish Jazz, zaprasza do oglądania pierwszego sezonu wirtualnej trasy koncertowej, w której udział wezmą tylko muzycy z Polski, ale również artyści z całego świata.

W ramach wirtualnej trasy koncertowej zrealizowany zostanie cykl programów muzycznych, które regularnie do końca września 2020 roku będą udostępnianie online dla publiczności w internetowych kanałach muzyka, na jego stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

W każdym z odcinków zaprezentowany zostanie nagrany wcześniej i odpowiednio zmontowany muzyczny performance koncertowy, łączący różne kultury i muzyczne spojrzenia. Część koncertowa każdorazowo będzie poprzedzona materiałem „making -of”, a na koniecprogramu przewidziane są wywiady z twórcami danego odcinka oraz live chat na Instagramie po każdej z emisji. Będzie jazzowo, alternatywnie i mocno awangardowo!

W najbliższych odsłonach programu obok Jerzego Mączyńskiego udział wezmą czołowi muzycy młodej, niezależnej, improwizowanej, polskiej sceny jazzowej, m.in. członkowie zespołów: P.E. Quartet, Rasp Lovers, Entropia Ensemble, Jazz Band Młynarski-Masecki, Polonka oraz Wiktoria Jakubowska, Marcel Baliński, Franciszek Pospieszalski, Kasia Lins, czy Ralph Kamiński.

Gościem specjalnym pierwszego odcinka będzie genialna harfistka Eve Matin, która czerpie inspiracje ze swoich peruwiańskich oraz irańskich korzeni.

W kolejnych odsłonach programu gościć będą między innymi muzycy z Iranu, Indii oraz Korei Południowej. W każdym odcinku artyści, łącząc się w różnorodne składy i tworząc zaskakujące muzyczne konfiguracje będą tworzyli zupełnie nowe oblicza projektu „Jerry&ThePelicanSystem”.

Premiera pierwszego odcinka w czwartek 25 czerwca o godz. 20.00.

Premierowo program będzie pojawiał najpierw się na oficjalnym kanale Jerzego na YouTubewww.youtube.com/channel/UCan_VDvFT6btemdPxWgrtdg

Następnie będzie można obejrzeć go w dowolnym dla siebie momencie także na stronach:
www.jerzymaczynski.com
www.tt.org.pl
www.facebook.com/jerzymaczynskimusic
www.instagram.com/jerrymaczynski

Zapraszamy także do dołączenia i śledzenia oficjalnej strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/602324103998804/

Koncepcja projektu „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem Virtual Tour jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Patroni Medialni: Jazz Forum, Rzeczpospolita, Przegląd, Strefa Music Art, Polskie Nagrania
Informacje o twórcy projektu
Jerzy Mączyński (ur. 17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W 2019 roku zakończył z tytułem magistra College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album: „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem" przez wytwórnię Warner Music Poland (Polskie Nagrania) w kultowej serii Polish Jazz.

W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami
z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem.
Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień.
Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm