Aktualności
Jerzy Małek
fot. Konrad Zemler

6 kwietnia 2013
Projekcja filmu „Huragan”
na żywo do filmu: Jerzy Małek z zespołem
Kino Iluzjon
Warszawa
Jerzy Małek w Iluzjonie

Karolina Matyas6 kwietnia w kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się seans z muzyką na żywo w ramach obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
 
Będzie to specjalny pokaz filmu niemego produkcji polsko-austriackiej z 1928 pt. ,,Huragan”.  Ilustrację muzyczną do obrazu wykona z zespołem wybitny trębacz Jerzy Małek, który wystąpi z zespołem: Marcin Wasilewski - fortepian, Krzysztof Pacan - kontrabas, Tomasz ,,Harry” Waldowski - perkusja oraz Ida Zalewska - vocal.

Akcja filmu rozgrywa się w 1863 roku, w czasie powstania styczniowego. Głównym bohaterem jest Tadeusz Orda, powstaniec zakochany z wzajemnością w pięknej szlachciance Helenie. Jest ona też obiektem namiętności rotmistrza czerkiesów Ignatowa. Wrogowie spotykają się ponownie po pewnym czasie we dworze Heleny, gdzie ukryła się garstka znękanych walkami powstańców i gdzie przybywa Ignatow ze swym oddziałem, by „pohulać” w polskim dworze. Po zwycięstwie w nierównej walce napastnicy pustoszą dwór, ginie też Helena. Kiedy ranny Tadeusz odzyskuje przytomność, poprzysięga wrogowi zemstę. Wyrusza znowu w bój za ojczyznę, ale wiedziony jest też pragnieniem pomszczenia zdeptanego honoru i śmierci ukochanej. Film był debiutem reżyserskim Józefa Lejtesa, odznaczającym się nowoczesnym i dynamicznym montażem. Piękne zdjęcia w filmie inspirowane były malarstwem Artura Grottgera.

sobota 6 kwietnia 2013, godz. 19:45
Projekcja filmu „Huragan”
Ilustracja muzyczna na żywo: Jerzy Małek z zespołem

Kino Iluzjon
ul. Narbutta 50a
Warszawa

www.legatoart.pl
 www.daCamera.net


 
JAZZ FORUM 1-2/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Live In Oslo

Loud Jazz Band

Płyta miesiąca

Joachim Kuhn & Mateusz Smoczyński

Speaking Sound

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jazz a Vienne 2013

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm