Aktualności
Konkurs Śmietany w KrakowieMiędzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany rośnie w siłę! 

Organizatorzy odnotowali bardzo dużą ilość zgłoszeń do tegorocznej, trzeciej już edycji Konkursu. Swoje materiały nadesłało 39 kandydatów z 19 krajów –  Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Grecji, Francji, Japonii, Kanady, Łotwy, Meksyku, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, Tajwanu, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch.

Do półfinałów zostanie zakwalifikowanych 12 gitarzystów. W finale znajdzie się sześciu najlepszych. Liczba ta może ulec zmianie decyzją jury. Zakwalifikowana dwunastka półfinalistów zostanie ogłoszona 16 maja.

W skład jury, jak w poprzedniej edycji, będą wchodzić dwaj słynni amerykańscy gitarzyści – Mike Stern oraz Peter Bernstein, czołowy polski wirtuoz Marek Napiórkowski, ceniony wykładowca i gitarzysta prof. Karol Ferfecki oraz założyciel i dyrektor konkursu – Witold Wnuk. Podczas Koncertu Finałowego 29 czerwca na Scenie Wyspiańskiego w Akademii Sztuk Teatralnych wystąpią zarówno laureaci, jaki i jurorzy Konkursu, m.in. Mike Stern, Peter Bernstein i Marek Napiórkowski.

Przesłuchania konkursowe  odbędą się w dn. 26 - 29 czerwca i będą otwarte dla publiczności, natomiast bilety na koncert finałowy będą w najbliższym czasie dostępne w sprzedaży internetowej i stacjonarnej w Biurze Konkursu na ul. Karmelickiej 52/1.

Konkurs organizuje Fundacja My Polish Heart.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm