Aktualności
Ladies’ Jazz Festival w GdyniAngelique Kidjo, Madeleine Peyroux, Beth Hart, Krystyna Stańko, 21 - 28 lipca

 Od 21 do 28 lipca Gdynia po raz piętnasty stanie się światową stolicą kobiecego jazzu. Jak anonsują organizatorzy festiwalu, program piętnastej, jubileuszowej edycji, może przyspieszyć bicie serca niejednego fana jazzu, soulu, bluesa, pięknej piosenki, po prostu świetnej muzyki z damą na piedestale, a nie w tle jak to często nie tylko w sztuce od wieków bywa.

24 lipca w Gdyni Arena wystąpi wielka gwiazda bluesa, rocka, okolic jazzu Beth Hart – żywiołowa, liryczna, pełna emocji i rockowej wręcz energii. Jedyny koncert w Polsce, a jej nowa płyta już prawie gotowa więc…

26 lipca w Teatrze Muzycznym zaśpiewa Madeleine Peyroux – jedna z ostatnich wspaniałych artystek, kompozytorek delikatnej, piosenkowej odmiany jazzu z elementami francuskiej chanson wprost z paryskich ulic Montmartre ze swoją fenomenalnie przyjętą płytą „Anthem” podsumowującą miłość artystki do twórczości samego Leonarda Cohena.

27 lipca w Teatrze Muzycznym wystąpi jedna z najważniejszych kobiet świata wg Forbes, BBC i innych, artystka, aktywistka, wspaniała Angelique Kidjo ze swym głośnym przebojowym brodwayowskim projektem „Celia”. Angelique jest w swej życiowej formie, w ciągu 14miesięcy wydała dwie genialne płyty, łączy world, jazz, bossę i muzykę duszy w jedno niezapomniane wydarzenie.

28 lipca w Teatrze Muzycznym na zakończenie festiwalu odbędą się aż dwa koncerty. O godz. 18.00 Krystyna Stańko z towarzyszeniem Orkiestry zaprezentuje program ze swojej najnowszej płyty „Aquarius”. O 20:00 wystąpi  Nouvelle Vague (zespół ten gościł już na Ladies’ Jazz Festival 11 lat temu). Zapowiada się szalony koncert z przeróbkami punkowych i rockowych hymnów na bossę, jazz i wspaniałą piosenkę.

A to nie wszystkie atrakcje festiwalu, bo od 21 do 23 lipca odbywać się będą przesłuchania konkursowe o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 – jury pod dyrekcją Urszuli Dudziak oceni młode artystki, a zwyciężczyni między innymi będzie miała możliwość zaprezentowania się na scenie głównej w swoim własnym recitalu w roku następnym.

W takiej roli wystąpi właśnie Adela Konop, zwyciężczyni konkursu w 2018, 25 lipca sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Gdyni (wstęp wolny), a wspomnianej już laureatce Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 towarzyszyć będzie Urszula Dudziak, która na pewno będzie podpisywać swoją nową okołomuzyczną, pełną jazzowych i życiowych anegdot, przebojową książkę!

A jeszcze 22 lipca po raz pierwszy w Polsce Luisa Sobral, autorka m.in. przeboju Eurowizji sprzed trzech lat. Artystka wystąpi w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie już od kilku lat zawsze odbywa się jeden z festiwalowych koncertów Ladies’ Jazz Festival.

Ladies’ Jazz Festival 2019 odbędzie się dzięki pomocy Miasta Gdynia, Samorządu Województwa Pomorskiego, sponsorowi: Grupie LOTOS S.A., Yonelle - Premium Beauty Partnerowi, patronom medialnym, ludziom i instytucjom, bez których nie mógłby cieszyć swym programem tak wielu miłośników dobrej sztuki, muzyki, piosenki.

Bilety na koncerty w ebileteriach.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm