Aktualności

02.08 Piotr Wrombel Quartet
09.08 Dixie Friends
16.08 Kuba Raczyński Quartet
23.08 Piotr Krzemiński Trio
30.08 Maciej Sikała z Leszkiem Kułakowskim

Koncerty będą się odbywać we wszystkie niedziele sierpnia o godzinie 17.00. Wstęp bezpłatny, miejsc siedzących 150.

Manu Summer Jazz Sundays 202011. edycja niedzielnych koncertów w łódzkiej Manufakturze, przez cały sierpień.

Pierwszy koncert w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays  w niedzielę 2.08 o godz. 17 na Małym Rynku Jazzowym w łódzkiej Manufakturze.

Na koncercie inauguracyjnym wystąpi Piotr Wrombel Quartet z projektem „Śpiewnik” – polskie piosenki w jazzowym odcieniu. Kwartet wystąpi w składzie Jacek Kotlarski (wokal), Piotr Wrombel (piano), Zbigniew Wrombel (bass) i Marcin Jahr (perkusja). Muzycy wykonają takie szlagiery, jak „Wspomnienie”, czy „Płonie stodoła” z repertuaru Czesława Niemena, „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy, „Historia pewnej znajomości” z repertuaru Czerwonych Gitar, „Kiedy byłem małym chłopcem” z repertuaru Tadeusza Nalepy – wszystko w nowych, jazzowych aranżacjach.  – Zapowiada się wspaniałe popołudnie, pełne sentymentalnych wspomnień, w najlepszym jazzowym wydaniu – zachęca Tomasz Gołębiewski
Koncerty organizowane są w oparciu o „Wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce” wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a melomani wybierający się na koncert proszeni są o przygotowanie maseczek lub przyłbic. W wyznaczonej strefie przy scenie czekać będzie 150 miejsc siedzących, w regulaminowych odstępach co 2 metry.

Dobrą alternatywą do miejsc po sceną będzie rezerwacja stolika w pobliskich restauracjach – wówczas można nie tylko cieszyć się wspaniałą muzyką, ale również smacznym jedzeniem. Koncerty znakomicie słychać z ogródków Whiskey In The Jar i Pizzerii „Stopiątka” in Italia.


Manu Summer 2019

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm