Aktualności

Marcus Miller
17.07.2022 (niedziela), godz. 20:00
Amfiteatr Parku Sowińskiego 
ul. Elekcyjna 17
Warszawa

Bilety: 189 - 219 zł
https://goingapp.pl/
https://www.eventim.pl/event

Marcus Miller w Warszawie!Słynny amerykański basista zagra 17 lipca w Amfiteatrze Parku Sowińskiego.

Marcus Miller należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych w świecie muzycznym artystów naszych czasów. Zasłynął z wieloletniej i bardzo bliskiej współpracy z Milesem Davisem. Z tym gigantem jazzu pracował przez całe lata 80. i nagrał z nim sześć płyt studyjnych. Miller nie tylko wspierał Milesa na gitarze basowej, ale także komponował utwory na jego płyty, pomagał w aranżacji i produkcji. 

Miller jest rozchwytywanym muzykiem sesyjnym, do wspólnych sesji zapraszali go m.in. Herbie Hancock, David Sanborn, Wayne Shorter, McCoy Tyner i wielu innych gigantów jazzu, ale także muzycy ze świata popu, rocka i r’n’b tacy jak Michael Jackson, Aretha Franklin, Beyoncé, Mariah Carey, Eric Clapton, Frank Sinatra, George Benson, Dr. John, Elton John, Jean-Michel Jarre,, Donald Fagen czy Bill Withers. Współpracował także z naszym skrzypkiem Michałem Urbaniakiem.

W pierwszej połowie lat 80. rozpoczął solową karierę, wydał blisko 20 albumów autorskich, na których łączy jazz z rockiem, funky, r’n’b, soulem i innymi gatunkami czarnej muzyki. Zdobył dwie statuetki Grammy. Miller jest nie tylko wirtuozem basu, ale także gra na gitarze, saksofonie, klarnecie, instrumentach klawiszowych oraz okazjonalnie śpiewa.

Poza solowymi, studyjnymi albumami Marcus Miller jest również twórcą wielu ścieżek dźwiękowych do filmów, w tym do nominowanego do Oscara „Marshall”.

Organizator koncertu: Follow The Step

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm