Aktualności

Marcus Miller Laid Back Tour
29.11.2018, godz. 19.00
Torwar
Warszawa

30.11.2018
Hala Orbita
Wrocław

Bilety: Eventim.pl

Marcus Miller w Warszawie i Wrocławiu

Krzysztof MaternaNa koncerty 29 listopada w Warszawie i 30 listopada we Wrocławiu zaprasza Krzysztof Materna

Dzięki festiwalowi Solidarity of Arts, którego przez 10 lat byłem dyrektorem artystycznym, realizując wielkie widowisko jazzowe pod hasłem ,,+” (siedem lat wcześniej niż 500+) poznałem wielu najwybitniejszych przedstawicieli świata jazzu, których realizowane przeze mnie widowisko łączyło z polskimi artystami, często przynosiło niespodzianki w postaci współpracy i nowych projektów.

Osobą, której najwięcej zawdzięczam i która najbardziej przyczyniła się do rozwoju tego widowiska, jest Marcus Miller. Dokładnie pamiętam moment, kiedy po długiej mailowej drodze stanęliśmy z Leszkiem Możdżerem przed studiem w Santa Monica, z którego wyszedł Marcus, popatrzył na Leszka i powiedział: ,,Przesłuchem wszystkie twoje płyty, które mi przysłaliście, jesteś wspaniały, zrobimy razem coś intrygującego”. Trzy miesiące później po widowisku „Możdżer+” Marcus podszedł do mnie i powiedział, cytuję: ,,Zrób mi też taki koncert, ja też mam przyjaciół, z którymi chętnie zagram”.

Tak powstało cykliczne widowisko, a Marcus Miller stał się jego ambasadorem. Mówił o nas w jazzowym świecie i zawsze podkreślał wielkość polskich muzyków i chęć powrotu do naszego kraju przy każdej nadarzającej się artystycznej okazji. To on przypomniał nowojorskie czasy, w których wspólnie z Michałem Urbaniakiem, Zbyszkiem Namysłowskim i Urszulą Dudziak koncertowali w najlepszych jazzowych klubach. To z jego inicjatywy w czasie trasy, którą organizowaliśmy trzy lata temu, ponownie polscy słuchacze usłyszeli kompozycję Zbyszka Namysłowskiego Kujaviak Goes Funky w wykonaniu zespołu Marcusa z udziałem kompozytora i Leszka Możdżera. Została ona niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez polskich słuchaczy.

Marcus Miller to nie tylko genialny muzyk, ale wielka osobowość, człowiek otwarty na świat, wielki przyjaciel polskiego jazzu i polskiej publiczności. W listopadzie powraca ze swoją nową płytą „Laid Back”, w ramach trasy koncertowej Laid Back Tour. Serdecznie zapraszamy na koncerty: 29 listopada do Warszawy oraz 30 listopada do Wrocławia.

Koncerty otworzy wrocławski septet jazzowy EABS.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm