Aktualności

Marek Napiórkowski WAW-NYC 
24.04 Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Olsztyn
25.04 Filharmonia Kaszubska, Wejherowo
26.04 Teatr Stary, Lublin
27.04 12on14 Jazz Club, Warszawa
28.04 Jazz Nad Odrą, Wrocław
29.04 Ośrodek Kultury, Namysłów
30.04 Jazzowa Majówka, Rybnik

Marek Napiórkowski WAW-NYCTrasa koncertowa warszawsko-nowojorskiej formacji naszego czołowego gitarzysty 

Nominowany właśnie do Nagrody Fryderyk (już po raz ósmy!) Marek Napiórkowski szykuje kolejny projekt, tym razem z przedstawicielami warszawskiej i nowojorskiej sceny jazzowej.

WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W niniejszym przedsięwzięciu pojawia się dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Marka Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” –  Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotka się z nominowanym za swój ostatni album do Nagrody Grammy pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew niewątpliwie nada ekspresyjny walor wyrafinowanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

Zbliżająca się trasa koncertowa jest zapowiedzią kolejnych działań muzycznych Napiórkowskiego, których efekty już jesienią!

24.04 Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Olsztyn
25.04 Filharmonia Kaszubska, Wejherowo
26.04 Teatr Stary, Lublin
27.04 12on14 Jazz Club, Warszawa
28.04 Jazz Nad Odrą, Wrocław
29.04 Ośrodek Kultury, Namysłów
30.04 Jazzowa Majówka, Rybnik

Marek Napiórkowski - gitary
Clarence Penn - perkusja
Manuel Valera - piano
Robert Kubiszyn - bas

Marek Napiórkowski – czołowy polski gitarzysta i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę –  ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk. Grał i nagrywał m.in. z: Patem Methenym, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Adamem Holzmanem, Grégoire’em Maretem, Tomaszem Stańko, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim...

Clarence Penn jest jednym z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, lider wielu zespołów, kompozytor, producent. Ma na koncie współpracę z największymi nazwiskami, jak Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Betty Carter, Stanley Clarke, Dave Douglas, Maria Schneider, Luciana Souza, Richard Galliano, Fourplay. Jego imponująca dyskografia zawiera kilkaset albumów studyjnych, w tym nagrodzone Grammy „34th and Lex” Randy’ego Breckera oraz „Concert in the Garden and Sky Blue” Marii Schneider.

Manuel Valera to pianista i kompozytor kubańskiego pochodzenia od prawie 20 lat związany z Nowym Jorkiem. Doskonale łączy latynoską muzykę z jazzową improwizacją, na co dowodem jest nominacja do Nagrody Grammy za jego ostatni album „New Cuban Express”. Lider kilku różnych projektów. Grał m.in z takimi muzykami jak: Arturo Sandoval, Paquito D’Rivera, Dafnis Prieto, Jeff „Tain” Watts, John Patitucci, Bill Stewart, Antonio Sanchez, Horacio „El Negro”  Hernandez, Seamus Blake.

Robert Kubiszyn – rozchwytywany kontrabasista i gitarzysta basowy, a także wieloletni partner muzyczny i współproducent czterech albumów Marka Napiórkowskiego. Laureat Nagrody Fryderyk za swój pierwszy solowy album „Before Sunrise”. Wśród muzyków, z którymi współpracował znajdują się m.in.: Adam Pierończyk, Gregoire Maret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington, Jarosław Śmietana, Antymos Apostolis, Maria Schneider, Gary Husband, Ewa Bem, Urszula Dudziak...

www.mareknapiorkowski.com

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm