Aktualności

Marita Albán Juárez Quartet
1.12.2018 (sobota), godz. 19.00 i 21.30
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Bilety:
Normalny – 70 pln
Ulgowy – 63 pln
Bilety są dostępne na stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.

Marita Albán Juárez Quartet w 12on14Zespół założony przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo zagra w Warszawie 1 grudnia dwa koncerty 

Marita od kilku lat koncertuje w Polsce i za granicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej m.in Efekt Chopina Chopin Reloaded, 2010. prod. VisionHouse/BBCWorld...

Długo szukaliśmy odpowiedniego składu grupy, aż zagraliśmy z Dominikiem Wanią fenomenalnym pianistą – uczniem m.in. Danilo Pereza, – to było olśnienie. Dołączył do nas Andrzej Święs, który jest basistą jazzowym, ale z pasją pogrążył się m.in. w tradycji afro-peruwiańskiej, która muzycznie inspiruje nas najbardziej.

Nagrałam moje najlepsze muzyczne rodzinne wspomnienia – latynoskie klasyczne piosenki/melodie z lat 70 i wcześniejsze. To one stały się tematami naszych improwizacji. Płyta Aguas Calientes zbudowany jest z tradycji Afroperu, Kuby, Argentyny i wreszcie z Brazylii, album reinterpretuje idee bardzo różnorodnych stylów mieszczących się w ramach latin-jazz’u.

Zarejestrowaliśmy materiał z miejsca, praktycznie na żywo, a dopiero później zaczęliśmy grać koncerty, podczas których rozwijały się w nas kolejne pomysły i dojrzewały kolejne interpretacje.Jest tu na pewno sporo z ideologii tropicalismo, i wiele tematów równościowych, feministycznych, to wszystko za sprawą historii rodzinnych, a także wspaniałych i bardzo inspirujących postaci Elis Reginy czy Susana Baca.

Marita Albán Juárez Quartet
Marita Albán Juárez - wokal
Dominik Wania - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Jose Manuel Juarez - perkusja

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm