Aktualności

Mazowiecki Jazz Jam Legionowo
Ratusz – sala widowiskowa
ul. Piłsudskiego 41
Legionowo

Piątek 18.10.2019
19.00 Tubis Trio
21.00 Beata Przybytek

Sobota 19.10.1019
19.00 Wojtek Karolak Trio
21.00 Adam Bałdych Sacrum-Profanum

Niedziela 20.10.2019
19.00 Leszek Możdżer

Wejściówki na wszystkie koncerty już rozdane

Mazowiecki Jazz Jam LegionowoNa czwartej edycji festiwalu wystąpią Wojtek Karolak, Możdżer, Bałdych, Beata Przybytek, Mateusz Smoczyński, Tubis Trio, 19-20.10

Mazowiecki Jazz Jam w Legionowie to oryginalna nowa marka na mapie dużych wydarzeń muzycznych w kraju. Po kilkunastu udanych edycjach MOK-owskiego Klubu Festiwalowego Jazz Jamboree teraz promujemy tą marką nasze miasto i Mazowsze. Jazz Jam to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne – koncerty na ulicach miasta, wystawy w ratuszu, spotkania Klubu Winylowej Płyty, multimedialna prezentacja „Zbigniew Seifert – geniusz skrzypiec” i kameralny koncert Mateusza Smoczyńskiego.


Na dużej scenie w Ratuszu prawdziwy trzydniowy maraton jazzowy rozpocznie w piątek 18 października o 19.00 grupa Tubis Trio. Zespół klasyczny w tym formacie – fortepian, kontrabas, perkusja. Młodzi muzycy zaprezentują materiał z płyt studyjnych i najnowszy album „So Us”. W styczniowym numerze brytyjskiego magazynu „Jazzwise” w głosowaniu na najlepszą płytę jazzową na świecie w zestawieniu znanego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona płyta Tubis Trio Live in Luxemburg została wyróżniona na 5. miejscu.

O 21.00 wystąpi Beata Przybytek z materiałem nagrodzonym Mateuszem Trójki z płyty „I’m Gonna Rock You”. Różna stylistyka to ekscytująca podróż w krainę bluesa, jazzu, funky, latin.

W sobotę 19 października o godz. 19.00 zaprezentuje się legenda polskiego jazzu Wojciech Karolak, tym razem w klasycznym trio jazzowym, z którym zagra zdobywca nagrody Grammy (wraz z Włodkiem Pawlikiem) Paweł Pańta i Arek Skolik na perkusji. Muzycy zagrają kompozycje patrona naszego festiwalu Krzysztofa Komedy, atakże Kurylewicza, Wasowskiego, Ellingtona i... Wojtka Karolaka.


O 21.00 zaprezentuje się wielka postać, nadzieja światowych skrzypiec Adam Bałdych w projekcie Sacrum Profanum, projekcie wpisującym muzykę sakralną różnych epok – w tym kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Binden czy Miserere G. Allegriego ukrywane do niedawna w Watykanie – w świat jazzu. Bałdych to muzyk wciąż poszukujący nowych brzmień na ogranym przecież od stuleci instrumencie. Stąd wykorzystuje na przykład renesansowe skrzypce strojone septymą w dół, oparte na strunach jelitowych. Sam instrument i technika gry oparta jedynie na pizzicato (bez smyczka) robią niesamowite wrażenie brzmieniowe.


W niedzielę 20 października o 19.00 wystąpi Leszek Możdżer – wybitny pianista i kompozytor, jeden  z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Jarka Wierzbickiego pt. „Cały Mój Jazz “, współpracującego jako fotograf z Magazynem Jazz Forum i Jazz Press .

Autorką plakatu jest Anna Pągowska 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm