Aktualności

Monika Lidke Quartet
18.03 (sobota), godz. 20.30
12on14 Jazz Club
ul. Nowakowskiego 16
Warszawa

Bilety:

I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 88 PLNMonika Lidke Quartet w 12on14

Piotr Szajewski18 marca w warszawskim klubie wokalistka promować będzie swój najnowszy album

Koncertowa  premiera  płyty „Gdyby każdy z nas…” wydanej przez nowojorską oficynę Dot Time Records.Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.

Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

Nowa płyta Moniki Lidke ukaże się 17 marca 2017 nakładem Dot Time Records. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych.

Poprzednie albumy zawierały utwory z muzyką oraz tekstami Moniki, część w języku polskim, część we francuskim, sporo w języku angielskim. O albumie „If I was to describe you”, dziennikarka jazzowa Sarah Ward (Jazz FM UK) napisała: „Here’s an artist who knows how to invade our dreams”. Na tamtej płycie znajduje się również duet z – oczarowaną głosem Moniki – Basią Trzetrzelewską.Na nowej płycie Moniki Lidke gościnnie usłyszymy kilku polskich wokalistów, m.in. Dorotę Miśkiewicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Sesje nagraniowe przeprowadzono z udziałem zarówno zagranicznych, jak i polskich znakomitych muzyków jazzowych: Michał Tokaj, Marek Napiórkowski, Michał Barański, Łukasz Żyta.

Monika Lidke Quartet
Monika Lidke - wokal
Łukasz Damrych - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki - kontrabas, gitara basowa
Wojciech Buliński - perkusja

www.monikalidke.com

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm