Aktualności

Mount Jazz
Koncert charytatywny dla Wandy Warskiej
19.12.2018, godz. 19.00
Palladium
ul. Złota 7/9
Warszawa

Bilety już dostępne w kasie teatru Palladium (Złota 7/9) oraz na portalach Goout i ebilet

Mount Jazz dla Wandy WarskiejKoncert charytatywny dla Pierwszej Damy Polskiego Jazzu 19 grudnia w warszawskim Palladium 

Wielcy, więksi, najwięksi. Wierzchołek jazzu. Spotkanie na szczycie. Jednym słowem MOUNT JAZZ. Jedyny taki wieczór. Niepowtarzalna aura wzruszeń, muzyki i przyjaźni. Czy cokolwiek liczy się ponad to?

Wystarczył jeden telefon – wszyscy powiedzieli TAK. Tak, zagramy dla Wandy Warskiej, skoro jest w potrzebie. A jest. Schorowana, wymaga pomocy, rehabilitacji, kosztownych zajęć przywracających zdrowie. Chcemy jej pomóc. Możemy pomóc. To takie proste. Jeden gest, jeden wieczór, jeden bilet.Wanda Warska – legenda polskiej sceny jazzowej. Muza artystów, poetka, wokalistka, zawsze w nierozłącznym duecie z pianistą i kompozytorem, mężem Andrzejem Kurylewiczem. Zawsze zaskakująca, nieodgadniona, z głową w chmurach. Złotowłosa, liryczna, zakochana w poezji i w życiu. Tak było w krakowskich opłotkach i potem w Warszawie – w teatrach, na koncertach, w niezapomnianej Piwnicy Wandy Warskiej na Starym Rynku. Warska – epoka w polskim jazzie.

To dla niej będzie się działo, będzie się grało. Skrzyknęliśmy się bez chwili wahania. Wśród wykonawców – dobrodziejów: Grażyna Auguścik, Czesław Bartkowski, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Krzysztof Herdzin, Anna Jurksztowicz, Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Janusz Strobel, Lora Szafran, Ewa Uryga. Aktorki – Beata Ścibakówna i Joanna Trzepiecińska przypomną wiersze Wandy Warskiej.Piękny projekt honorowo ofiarował sam Andrzej Pągowski. Aranżacja całości leży w rękach inicjatorki wydarzenia Krystyny Gucewicz.

Bądźmy razem! Taki wieczór zdarza się raz. Spotykamy się w  Palladium! Zapraszamy!


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm