Aktualności

Praga Centrum
22.10.2021, godz. 21:00
Warszawa
bilety od 109.00 zł

Klub Tama
23.10.2021, godz. 21:00
Poznań
bilety od 109.00 zł

Klub Kwadrat
24.10.2021, godz. 21:00
Kraków

Więcej: https://www.eventim.pl

Mulatu Astatke w Polsce!Charyzmatyczny multiinstrumentalista z Etiopii wystąpi w Warszawie 22.10, Poznaniu 23.10 i Krakowie 24.10

Przez wielu nazywany jest ojcem chrzestnym ethio-jazzu. Jeden z wielkich mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej powraca do Polski na koncerty w trzech miastach.

Mulatu Astatke to multiinstrumentalista (potrafi grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych oraz strunowych) i utalentowany kompozytor. Urodzony w Etiopii artysta szkolił się w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie. W swojej twórczości łączy jazz i muzykę latynoską z tradycją swojej ojczyzny. Współpracując z wieloma popularnymi etiopskimi artystami jako muzyk i aranżer współtworzył gatunek muzyczny znany obecnie jako ethio-jazz.

Międzynarodową gwiazdą stał się dopiero po sześćdziesiątce, dzięki wznowieniu serii albumów „Ethiopiques”. W tym samym czasie nagrał również siedem utworów do filmu Jima Jarmuscha „Broken Flowers”, które przyniosły mu sympatię kinomanów na całym świecie.

Po dziś dzień jego twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów, a sample jego utworów wykorzystują takie światowe gwiazdy jak Kanye West, Nas czy Damian Marley.

Mulatu Astatke najczęściej występuje na scenie prowadząc swój zespół zza wibrafonu i bębnów conga. Tworzy muzykę niepozbawioną taneczności i afrykańskiego groove’u, która jest nośnikiem niezwykle pozytywnej energii oraz ogniwem łączącym kontynenty i pokolenia.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm