Aktualności
OTWARTY KONKURS NA INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ 2009

JFTo najbardziej prestiżowy i najstarszy w Polsce konkurs jazzowy.

Do udziału w nim zapraszają: 45. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Międzynarodowa Fundacja „Jazz nad Odrą”, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe O/Wrocław, Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu.

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział muzycy instrumentaliści i wokaliści, którzy do 6 marca 2009 nie przekroczyli 30 lat. Oprócz klasyki jazzu, chcemy w konkursie zaprezentować nowe trendy, wszelką awangardę i kierunki pokrewne z jazzem.

Preferujemy muzyków kreatywnych.

Warunki udziału: do oceny przez Komisję Kwalifikacyjną Festiwalu musisz przedstawić 20 -30 minutowe nagranie na: CD, DVD, MP3 (mile widziana własna interpretacja znanego standardu jazzowego). Do nagrania  dołącz dokładny opis: imię i nazwisko, instrument, datę urodzenia każdego z wykonawców, tytuły utworów i ich autorów, data i okoliczności nagrania. Prosimy również o zdjęcia wraz z notką biograficzną. Możesz nadesłać nagranie ze swoim stałym zespołem, z którym chciałbyś przyjechać do Wrocławia lub też  zaprezentować  nagranie z dowolnego koncertu lub sesji, a w konkursie wystąpić solo lub z inną sekcją

Zgłoszenie musi wpłynąć w nieprzekraczalnym terminie do 13 lutego 2009 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy najciekawsze propozycje zarówno całych zespołów, jak i poszczególnych  muzyków. Informację o wynikach posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej podamy do publicznej wiadomości do 20 lutego 2009 r.

Zakwalifikowanych artystów zaprosimy do finału konkursu, czyli publicznego występu w ramach 45. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego „Jazz nad Odrą”, który odbędzie się we Wrocławiu 6 marca br. w Centrum Sztuki IMPART. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zaproszenia do udziału w konkursie wykonawców bez konieczności przedstawienia nagrań.
Z zakwalifikowanymi solistami organizatorzy indywidualnie ustalą zasady występu (solo, własna sekcja – nie jest możliwy występ z nagranym podkładem).

Zapewniamy nagłośnienie i  typowy backline. W konkursie oceniani  będą wszyscy wykonawcy (spełniający kryterium wiekowe) występujący w składzie  zakwalifikowanego zespołu oraz  muzycy i wokaliści zakwalifikowani indywidualnie. Oceniany przez jury występ konkursowy nie  powinien trwać dłużej niż 20 minut. Kolejność występów w konkursie ustalają organizatorzy.

Jury najlepszym solistom przyzna nagrody pieniężne:
Grand Prix – INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWA ROKU 2009
II nagroda
III nagroda
 oraz dodatkowe nagrody rzeczowe o charakterze promocyjnym.

Jury ma prawo do innego podziału nagród.  Ich wysokość zostanie podana w późniejszym terminie.
Ogłoszenie werdyktu jury, rozdanie nagród oraz występ Laureata Grand Prix nastąpi w dniu 7 marca 2009 r. podczas koncertu w sali teatralnej CS „Impart”.
Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie tylko i wyłącznie uczestnikom konkursu. Uczestnicy udzielają organizatorowi Festiwalu nieodpłatnie praw do rejestracji radiowych i telewizyjnych oraz umieszczenia fragmentów występu na płycie – kronice Festiwalu. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres:

Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”  Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

tel. 0-71 344-69-66 – dodatkowe informacje: Agnieszka Perlik


 
JAZZ FORUM 10-11/2019

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

RASP Lovers & Howard

Wojtczak/Piotrowicz, R

Płyta miesiąca

Paul Bley Gary Peacock Paul Motian

When Will The Blues Leave

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Leszek Możdżer

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm