Aktualności

Pierwsze urodziny Radia Kapitał
4.07.2020, godz. 20.00
Pardon, To Tu
Aleja Armii Ludowej 14
Warszawa


Bilety: wstęp wolny (co łaska do puszki)
Uwaga: nie będzie miejsc siedzących wewnątrz tylko w ogródku.


Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Prosimy wszystkich o przestrzeganie przepisów i zaleceń pracowników, zachowywanie dystansu oraz korzystanie z maseczek.

Pierwsze urodziny Radia Kapitał4 lipca w warszawskim klubie Pardon, To Tu urodziny pierwszego polskiego radia społecznościowego

Z okazji Pierwszych Urodzin Radia Kapitał, czyli pierwszego polskiego radia społecznościowego, które współtworzy już niemal 300 osób i w którym od 7 miesięcy comiesięczną audycję ma również Pardon, To Tu  ma, warszawski klub zaprasza w imieniu swoim i kuratora tego wydarzenia – Teo Oltera (perkusisty zespołu Pokusa i założyciela Lubie Cię Booking) na wspólne świętowanie w niekończący się sobotni wieczór z muzyką. 

Zagrają dla trzy zespoły i dwa dj-sety: 

Rosa Vertov
Na brzmienie Rosy Vertov składają się przesterowane gitary zanurzone w pogłosie, dźwięczny, wibrujący bas, transowa sekcja rytmiczna z wyrazistym floor tomem i cztery eteryczne wokale. Dysonujące i niespokojne kompozycje tworzą atmosferę melancholii, która przenosi publiczność w odrealniony świat marzeń sennych.
https://rosavertov.bandcamp.com/

beluga stone
Projekt Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka – współtwórców i założycieli zespołu P.Unity, braci z wyboru, tworzących razem od trzynastego roku życia. Debiutancki album „beluga trigga and master stone’s spiritual surfing” ukazał się w 2019 roku nakładem U Know Me Records. Zebrane przez duet utwory charakteryzuje wielowarstwowość, skłonność do transowej powtarzalności i płynne przeplatanie formy beat-tape’u z myśleniem stricte piosenkowym. Stylistycznie materiał plasuje się gdzieś między gitarową muzyką psychodeliczną a abstrakcyjnym hip-hopem i soulem. 

Jędrzej Dudek (beluga trigga) - głos, sample
Maciej Sondij (master stone) - gitara, głos
Mikołaj Dobber - gitara
Adrian Manowski - bas
Rafał Dutkiewicz - perkusja
https://uknowme.bandcamp.com/album/beluga-stone-beluga-trigga-and-master-stones-spiritual-surfing-lp

Pokusa
Trio Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas), Teo Olter, (perkusja). Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współpracę z wieloma muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro / jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, tradycyjną, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.

Pokusa wydała pierwszą płytę „ZERO” w roku 2013 w Casablanca Studios. Drugą „EINZ” w 2018 roku w LADO ABC. Z tą płytą Pokusa zagrała trasę w Niemczech i Belgii, wiele koncertów w Polsce, na festiwalach jak np.: OFF Festiwal, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą czy Unsound. W 2020 roku internetowo miał premierę materiał z sesji nagraniowej „LIVE SESH” dostępny na bandcampie oraz kaseta wydana przez Dreamland Syndicate; pierwsza odsłona cyklu „Live at Pogłos”.
https://pokusainternational.bandcamp.com/

Sety DJ’skie:

Ensor & //Dawanko
Wszystkie grafiki wykonane przez Kofta Zofka. To wydarzenie będzie miało swoją kontynuacje w ramach cyklu „Letnia Scena Muzyczna Komuny Warszawa”.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm