Aktualności

Piotr Schmidt Quartet Tribute to Tomasz Stańko
Premiera wydania winylowego
19.09.2019 (czwartek), godz. 18.00
Sklep Płyty Gramofonowe
ul. Ząbkowska 11
Warszawa Praga

Piotr Schmidt Quartet Tribute to Tomasz StańkoPremiera wydania winylowego 19 września w sklepie Płyty Gramofonowe na warszawskiej Pradze

Wychodzi wersja winylowa płyty Kwartetu Piotra Schmidta „Tribute to Tomasz Stańko”. Premiera wysoko ocenionego przez krytyków, fanów jazzu i dziennikarzy muzycznych albumu odbędzie się w kultowym sklepie Płyty Gramofonowe, na warszawskiej Pradze, a spotkanie z artystami w dniu premiery o godzinie 18:00 poprowadzi red. Marek Romański (Jazz Forum). 

Doceniany krążek nagrany został w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – Wojciecha Niedzieli oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka (z RGG). Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od czterech lat, a we wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta „Dark Morning”.

„Tribute To Tomasz Stańko” jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko mu dostarczała przez wiele ostatnich lat.

To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie. 
Wulf Muller(Okeh Records - Sony Music Germany) 

Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i ... piękna.
Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (Europe Jazz Media – European Jazz Network, February 2019) 

O ile „Saxesful” było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem.
prof. Maciej Lewenstein (Sopot Molo Jazz Festival) 

„Tribute to Tomasz Stańko”. To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji.
Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

Album winylowy dostępny będzie na stronie www.sjrecords.eu oraz w dobrych sklepach muzycznych. Tylko na stronie www.sjrecords.eu krążek dostępny z autografami artystów w cenie. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm