Aktualności
fot. Filip Błażejowski

Piotr Schmidt solo
15.06.2018 (piątek), godz. 19.00
World Orchestra Studio
ul. Chodkiewicza 8
Warszawa

Bilety: www.worldorchestra.com

Piotr Schmidt SoloWyjątkowy koncert 15 czerwca w Silent Concert World Orchestra Studio w Warszawie

World Orchestra Studio i Grzech Piotrowski zapraszają na koncert solowy Piotra Schmidta. Dostępne jest tylko15 miejsc. Bilety w cenie 100zł wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Wszyscy uczestnicy koncertu na miejscu dostaną specjalne słuchawki, poprzez które będą świadkami twórczości improwizowanej artysty. Niezwykły klimat koncert ten zawdzięczać będzie krystalicznemu brzmieniu wydobywającemu się ze słuchawek w World Orchestra Studio Grzecha Piotrowskiego, przerabianemu dzięki elektronice wykorzystywanej przez artystę na różne sposoby w trakcie aktu tworzenia.

Piotr Schmidt – urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca w AM w Katowicach oraz w Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, w której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie Twórczości Artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012) oraz nagrodą Okolicznościową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013). Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006.W okresie debiutanckim, w latach 2006 – 2010, zdobył wiele indywidualnych nagród:
- nagroda indywidualna na Jazz nad Odrą 2008
- nagroda indywidualna na I’st Tarnów Jazz Contest 2008
- nagroda indywidualna na Jazz nad Odrą 2009
- III miejsce na Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie, 2008
- Grand Prix na III Novum Jazz Festival w Łomży, 2010
nagroda dla Najlepszego Solisty Festiwalu na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010.

Nagrody zespołowe Piotra Schmidta:
- Grand Prix na XXX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, Kraków 2006
- Grand Prix na I’st Tarnów Jazz Contest, Tarnów 2008
- Grand Prix na Krokus Jazz Festival, Jelenia Góra 2008
- rand Prix na XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia 2009
- II miejsce na Hoeilaart Jazz Festival, Belgia 2010
- Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010.Piotr Schmidt ma na swoim koncie dziewięć wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od sześciu lat notowany jest w pierwszej czwórce jako „najlepszy trębacz jazzowy roku” w ankiecie Jazz Top magazynu JAZZ FORUM. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii.

Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Kuba Badach, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) i Miuosh.

Piotr Schmidt jest również właścicielem wydawnictwa SJRecords, które w ciągu sześciu lat istnienia wydało 29 płyt.  Wybór najciekawszych nagrań z katalogu tej wytwórni otrzymali prenumeratorzy na samplerze CD z najnowszym numerem JAZZ FORUM 6/2018. Wydanie to przynosi obszerny wywiad z Piotrem Schmidtem, który jest bohaterem okładki!

link do wydarzenia na FB: 

https://www.facebook.com/events/427423117684117/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm