Aktualności

Piotr Wojtasik Quintet
Jazz.PL
17.06.2022 (piątek), godz. 18:00
Studio S-3
ul. Zygmunta Modzelewskiego 59
Warszawa

Zaproszenia do zdobycia na antenie Dwójki w audycjach: „Poranek Dwójki”, „Teraz jazz” i „Wybieram Dwójkę”.

Piotr Wojtasik Quintet – Jazz.PLZespół wybitnego trębacza zagra w radiowej Dwójce w piątek 17 czerwca.

Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, USA, Japonii i Indiach. W najbliższy piątek, 17 czerwca, zagra koncert – wraz ze swoim zespołem – w ramach cyklu „Jazz.PL”. Początek o godz. 18.00. Transmisja na antenie, a także w formie wideo na stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2 Polskiego Radia.

W latach 80. i 90. Piotr Wojtasik reprezentował nurt nowoczesnego bopu, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Artysta stale współpracuje z takimi muzykami, jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Występował równocześnie jako sideman w zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera.

Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów – Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie brał udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Wydał kilkanaście autorskich płyt, które zdobyły uznanie krytyków i melomanów. Ma na koncie dwa Fryderyki. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu „Jazz Forum”.

Podczas koncertu w Dwójce kwintet wystąpi w składzie:

Piotr Wojtasik - trąbka
Marcin Kaletka - saksofon
Michał Tokaj - fortepian
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Prowadzenie: Piotr Metz – jeden z kuratorów muzycznego cyklu „Jazz.PL” radiowej Dwójki.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm