Aktualności




Polish Jazz w Kenii!



Jazz Brigade Sylwestra Ostrowskiego wystąpi 1 maja podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu w Nairobi.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach Safaricom International Jazz Festival. Budowanie kulturowych mostów poprzez muzykę jazzową jest główną ideą obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu w 2019 roku w stolicy Kenii. Po raz pierwszy w historii kenijscy artyści będą dzielić scenę z Polakami – Sylwestrem Ostrowskim i Dorotą Miśkiewicz.

Na scenie Carnivore Grounds wystąpią gwiazdy afrykańskiego jazzu Paco Sery & Cheick Tidiane Seck, ale wisienką na torcie będzie prawdziwie międzynarodowe The Jazz Brigade, projekt Sylwestra Ostrowskiego – szczecińskiego saksofonisty, jednego z najbardziej aktywnych międzynarodowo muzyków jazzowych w naszym kraju.  W takcie wizyty w Kenii Sylwester Ostrowski i Dorota Miśkiewicz poprowadzą również zajęcia muzyczne z młodzieżą z „Ghetto Classic”.


The Jazz Brigade fot. Sebastian Wołosz

The Jazz Brigade feat. Dorota Miśkiewicz & Freddie Hendrix
Sylwester Ostrowski - saksofon tenorowy
Miki Hayama - fortepian
Essiet Okon Essiet - kontrabas
Newman T. Baker - perkusja
oraz
Freddie Hendrix - trąbka
Dorota Miśkiewicz - wokal

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Dnia Jazzu w Narobi, oprócz występów lokalnych i zagranicznych artystów, dodatkową atrakcją będzie ceremonia oficjalnego przystąpienia Nairobi i Safaricom International Jazz Festival do sieci „Jazz Sister Cities” (Kansas City-Szczecin-Dnipro-Narobi), której pomysłodawczynią i prezesem jest Cheptoo Kositany-Buckner.


Międzynarodowe obchody Dnia Jazzu odbędą się w środę, 1 maja 2019 r., o godz. 12.00 w Carnivore Grounds w Nairobi. Safaricom International Jazz Festival jest sponsorowany i wspierany przez Safaricom


Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sylwestrem Ostrowskim przeprowadzonym do Jazz Forum 10-11/2018 http://jazzforum.com.pl/main/cd/21414

Safaricom International Jazz Festival od momentu powstania w lutym 2014 roku, stał się jednym z największych festiwali jazzowych w Afryce. Wydarzenie powstało, aby wspierać program edukacyjny młodzieży z „Ghetto Classics”. Ma ono na celu poprawę życia kenijskich dzieci, poprzez wprowadzanie ich w świat jazzu i muzyki klasycznej. Koncerty na żywo oraz warsztaty z muzykami odbywają się tam przez cały rok.







  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm