Aktualności




Powiew Młodego Jazzu 2018 – laureaci



Nagrodę Złotego Krokusa w międzynarodowym konkursie w Jeleniej Górze zdobył The Cuban Latin Jazz

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „Złoty Krokus” odbył się w dniach 19 - 21 października br. 

Jury w składzie: Jaromir Honzak, Krzesimir Dębski, Jiri Stivin, Leszek Żądło, Andrzej Dąbrowski po przesłuchaniu 15 zespołów: Amane, Jan Kantner Quartet, Szabo/Turcerova /Macecek, Kasia Osterczy Quartet, Jan Kavka Trio, Peckman, Krzysztof, Baranowski Quartet, Kuba Banaszek Quartet, Michał Nienadowski Ensemble, Monika Malczak Quintet, Jazzinec Quartet, Chojnacki/Miguła Contemplations, Soundscapes Trio, 2 in 2 out, The Cuban Latin Jazz; przyznało następujące nagrody:

– Nagrodę specjalną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w postaci zaproszenia do  udziału w 48 Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży 2019 otrzymała Monika Malczak – wokal (z zespołu Monika Malczak Quintet)

– Nagrody indywidualne w wysokości po 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe w postaci płyt z serii Polish Radio Jazz Archive, Polish Jazz ufundowanych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz Polskie Nagrania / Muza, Warner Music Poland oraz książek o tematyce  jazzowej w postaci:  biografii Milesa Davisa ufundowanych przez Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat, biografii Johna Coltrane’a ufundowanych przez Wydawnictwo Kosmos Kosmos, biografii Herbie Hancocka ufundowanych przez  Wydawnicwto SQN oraz  albumy  „Foto Jazz” autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS otrzymali:

Anton Mangold - saksofon altowy (z zespołu Peckman)
Dominik Jaske - perkusja (z zespołu The Cuban Latin Jazz)
Michaela Turcerova - saksofon altowy, sopranowy (z zespołu Szabo/Turcerova/Macecek)
Bartłomiej Chojnacki - kontrabas (z zespołu Jan Kantner Quartet, Chojnacki/Miguła Contemplations)
Kuba Banaszek - fortepian (z zespołu Kuba Banaszek Trio)

Trzecią nagrodę w wysokości 2000 złotych otrzymał:
zespół Chojnacki / Miguła Contemplations
Jan Chojnacki - trąbka
Filip Miguła - fortepian
Bartłomiej Chojnacki - kontrabas
Dawid Opaliński - perkusja

Drugą nagrodę w wysokości 3 000 złotych, otrzymał:
zespół Peckman ( DE )
Anton Mangold - saksofon altowy
Leonard Pech - puzon
Jan-Felix Rohde - gitara
Felix Langemann - instrumenty klawiszowe 
Shanice Ruby Benett - gitara basowa
Alexander Parzhuber - perkusja

– Nagrodę GRAND PRIX – statuetkę „Złotego Krokusa” oraz nagrodę pieniężną w  wysokości 6 000 złotych otrzymał:
zespół The Cuban Latin Jazz
Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak - kontrabas
Taras Bakovskyi - saksofon sopranowy, tenorowy
Dominik Jaske - perkusja
Paweł Kukuła - fortepian

Gratulacje dla wszystkich laureatów konkursu!





  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm