Aktualności
Charlie Hunter
fot. Jan RolkePROLOG WARSAW SUMMER

JF10 czerwca br. w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie odbył się prolog festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2008. Jako przedsmak festiwalowych wydarzeń zabrzmiała energetyczna, jazz-rockowa muzyka Tria Charlie’ego Huntera, w którym lidera grającego, na specjalnie dla niego skonstruowanej siedmiostrunowej gitarze, wspierali: Erik Deutsch - keyb i Tony Mason - dr. Słuchała ich 200-osobowa publiczność, złożona w większości z okolicznych mieszkańców, którzy skorzystali z ciepłej, słonecznej pogody i wylegli na otaczające amfiteatr tereny rekreacyjne. Widownia reagowała entuzjastycznie na dynamiczną, pełną wirtuozerskich popisów grę zespołu.

Na poprzedzającej koncert konferencji prasowej organizator imprezy Mariusz Adamiak podał pełny program festiwalu i składy mających wystąpić zespołów. Inauguracja będzie miała miejsce już 26 czerwca br. w Królikarni, gdzie wystąpi słynny amerykański saksofonista Kenny Garrett. Najważniejsze koncerty festiwalu odbędą się na początku lipca w Sali Kongresowej, gdzie wystąpią: Pat Metheny Trio (3.07), reaktywowany zespół Chicka Corei Return To Forever (4.07), Bobby McFerrin, w duetach z Anną Marią Jopek i Leszkiem Możdżerem (5.07), Branford Marsalis Quartet i Quartet West Charlie’ego Hadena (6.07).

W tym roku WSJD zaanektuje nowe miejsca – oprócz wspomnianego Amfiteatru Bemowo (przy ul. Raginisa róg Kryształowej, dojazd z Centrum autobusami 506 i E-6) koncerty odbędą się m.in. w Time Cafe (przy ul. Smolnej) i Studiu S-1 (na Woronicza).
www.adamiakjazz.pl
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm