Aktualności

Gianni Gebbia Polish Quartet
13.09.2017 (środa), godz. 20.00

12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Bilety
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Gianni Gebbia Polish Quartet w 12on1413 września w warszawskim klubie wystąpi Gianni Gebbia Polish Quartet

Gianni Gebbia Polish Quartet
Gianni Gebbia - saksofon
Mateusz Gawęda - fortepian
Jakub Dworak - kontrabas
Carmelo Graceffa - perkusja

Gianni Gebbia – włoski saksofonista  grający zarówno na alcie, jak i sopranie swój pierwszy profesjonalny koncert zagrał w 1990, po otrzymaniu zaproszenia od Josta Gebersa z FMP na koncert w Berlinie w legendarnym Total Music Meeting obok takich muzyków jak Steve Lacy, Lindsay Cooper, Dietmar Diesner i Rudiger Carl. Po tym wielkim doświadczeniu, stymulowanym przez wskazówki Steve’a Lacy’ego, Gebbia kontynuuje ze swą wyjątkową siłą i koncentracją osobiste badania podczas gry solowej na saksofonie na największych i najbardziej wyspecjalizowanych festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Podczas lat spędzonych na solowych występach Gebbia przekształcał i próbował wielu różnych możliwości ekspresji w tej formie. Od poszukiwania dźwięków i melodii, przez bardzo wymagające techniki oddychania, których nauczył się od mistrza Dionigiego Burranca. Krytycy uważają solowe występy Gabbia jako jedne z bardziej interesujących z grupy improwizatorów drugiej generacji, porównując jego improwizacje do muzyki takich artystów jak Ned Rothenberg i John Butcher. W dzisiejszych czasach bardzo wielu solowych artystów przyznało ogromny wpływ Gianniego z lat 90. na ich muzykę. Jest tak między innymi w przypadku Colina Stetsona, Johna Berndta, Ryoko Ono, Micka Barra i wielu innych.

Przez te wszystkie lata solowych występów Gebbia wydał takie płyty jak: „Body Limits” (Splasch records), „H-Portraits” (Rastascan)„ Arcana Maior Sonic Tarots Session” (Rastascan).

Dodatkowo Gebbia prowadził wiele wykładów, na których opowiadał o swojej karierze, drodze do sukcesu i osiągnięciach w wielu sławnych placówkach takich jak Cal Arts in Los Angeles, The New School in New York, Vancouver Jazz Festival, Sonoma State University i Arfi in Lyon we Francji. Dodatkowo prowadzi wykłady o technice cyrkulacyjnego oddechu na kanale TED.

Gianni Gebbia grał w duecie z wieloma wirtuozami saksofonu, takimi jak: Evan Parker, Michel Doneda, Alessandro Bosetti, Jon Raskin, Katsura Yamauchi, Louis Sclavis, Petras Visnauskas and Vitas Labutis.


Koncert Yoshi Organ Trio zapowiadany na czwartek 14 września został odwołany


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm