Aktualności
Sketches From The NorthUkazał się album polsko-szwedzkiego duetu Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson z Norrbotten Big Bandu

Muzycy z ugruntowaną pozycją na scenie europejskiej, na co dzień członkowie słynnego skandynawskiego Norrbotten Big Bandu, wydają pierwszy autorski krążek.


Michał Tomaszczyk to czołowy polski puzonista znany z projektów z pogranicza jazzu, popu, hip-hopu, world music czy awangardy. Koncertuje z legendami światowego jazzu, dostaje złote płyty za produkcje hip-hopowe, bywa angażowany w premiery współczesnych kompozycji klasycznych, aranżuje sekcję dętą do studyjnego nagrania lub gra salsę w warszawskim klubie, a to wszystko poprzeplatane pracą przy produkcji muzyki do rozrywkowych programów telewizyjnych i masą pokrewnych aktywności. Tomaszczyk zaprosił do współpracy szwedzkiego wirtuoza kontrabasu Pettera Olofssona, który doskonale odnajduje się zarówno w akustycznej muzyce improwizowanej, jak i w gorących funkowych groove’ach granych na basówce z zespołem Knower czy Louisem Cole’em.

Na płytę składają się kompozycje Tomaszczyka inspirowane surową naturą północnej Szwecji, która stała się jego nowym domem. Legendarny puzonista Nils Landgren kwituje swoją recenzję płyty słowami: „I don’t miss a thing on this album, it’s complete.”

Posłuchaj płyty Album dostępny na wszystkich platformach streamingowych od 10 listopada 2020

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm