Aktualności

Lista utworów
CD1
1.  Przyszedł czas na zmiany
2.  Ławeczka - bajeczka
3.  Zależy mi
4.  Mamulu, Tatulu
5.  Lubię wracać do Warszawy
6.  Nie ma ich
7.  Ciszy nie unikaj
8.  W Piotrowym mateczniku
9.  Tango pozostało
10.  I już i tyle
11.  Wielka rzeka

CD2
Koncert w Teatrze Kamienica  z okazji „60-lecia Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego”
9 października 2018 roku

1. Lubię wracać do Warszawy - live
2. Przyszedł czas na zmiany - live
3. Ławeczka – Bajeczka - live
4. Mamulu Tatulu - live
5. Zależy mi - live

Stanisław Soyka – Muzyka i SłowaUkazał się nowy autorski album naszego czołowego wokalisty.

Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album  jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata ‘70, rhythm & bluesa, wpływy reggae, a także po prostu – ballady”.

Stanisław Soyka - śpiew, gitara
Tomasz Jaśkiewicz - gitara elektryczna
Przemek Greger - gitara elektryczna
Antoni Gralak - trąbka
Aleksander Korecki - saksofon
Marcin Lamch - kontrabas
Kuba Sojka - perkusja
Zbigniew Brysiak - perkusjonaliaTen – w pełni autorski album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców – „Mamulu, Tatulu”. Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”,  jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”. A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.”

„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk, w reżyserii Bartosza Piotrowskiego.


1 lutego ukazały się dwie wersje płyty: dwupłytowa z dodatkowym krążkiem z utworami koncertowymi oraz wersja jednopłytowa.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm