Aktualności

Thanks Jimi Symphonic online
Leszek Cichoński, Orkiestra Filharmonii Sudeckiej
28.11.2020, godz. 19.00

Transmisja live:
oficjalny fanpage Miasta Wrocław
www.facebook.com/wroclaw.wroclove

Visit Wroclaw
www.facebook.com/visitwro),

Fanpage Leszka Cichońskiego
www.facebook.com/GuitarWorkshop

Thanks Jimi Symphonic onlineLeszek Cichoński & Friends oraz Orkiestra Filharmonii Sudeckiej, koncert 28 listopada, transmisja live

Z okazji urodzin Jimiego Hendrixa, Leszek Cichoński, szykuje jesienny hołd dla największymi przebojami gitarzysty wszech czasów. 28 listopada na scenie wrocławskiego Impartu obok Cichońskiego na scenie pojawią się Łukasz Łyczkowski – finalista The Voice of Poland, Marek Bałata i Damian Szewczyk, a także kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. Koncert został przeniesiony do sieci i transmitowany będzie m.in. na oficjalnym fanpage’u Miasta Wrocław.

Występ będzie okazją, by usłyszeć na żywo materiał z wydanego w tym roku nowego krążka Cichońskiego. „Thanks Jimi Symphonic” to pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendrixa, który został wydany na płycie. Premiera albumu Leszka Cichońskiego zbiegła się z 50. rocznicą śmierci legendarnego artysty. Tytułowym utworem jest kompozycja pt. „Thanks Jimi” – hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa. Angielski tekst do tego kawałka napisał amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą Storyville, który wziął udział w nagraniu płyty. Okładkę zaprojektował ceniony artysta Andrzej Pągowski.. Na krążku znajdują się takie hity jak „Foxy Lady”, „Purple Haze”, „Hey Joe” w wersji bolero czy „Little Wing”.


fot. Bartek Janiczek

– Jimi odszedł od nas 50 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła świat. Jest mu za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 18 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem, przekazując sobie nowy gest pozdrowienia – znak Uni-Vibe – jednoczącą moc muzyki – mówi Leszek Cichoński.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm