Aktualności

Tomasz Stańko Band
14.02.2018, godz. 20.00, godz. Tomasz Stańko Band
Alchemia 
ul. Estery 5 
Kraków 

Bilety:
I pula 100 zł
II pula 130 zł

Tomasz Stańko & New Cats w AlchemiiW krakowskim klubie 14 lutego w zespole Stańki zagrają Kasia Pietrzko, Max Mucha i Piotr Budniak!

Na koncercie walentynkowym 14 lutego w klubie Alchemia wybitny trębacz zagra po raz pierwszy ze składem młodych utalentowanych muzyków: z Kasią Pietrzko na fortepianie, Maxem Muchą na kontrabasie i Piotrem Budniakiem na perkusji.

Według tygodnika „The New Yorker” Tomasz Stańko to „jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata”. Ton jego trąbki i wyjątkowe kompozycje, stanowią o jego legendzie i niepodważalnej pozycji na światowej scenie muzyki jazzowej. Od lat nagrywa dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM, której nakładem ukazały się m.in. takie albumy, jak „Balladyna”, „Soul Of Things”, „Dark Eyes” (muzyka z tej płyty jest wykorzystana w amerykańskim serialu „Homeland”), „Wisława” – dedykowana noblistce Wisławie Szymborskiej, z którą Stańko też miał honor współpracować, oraz zeszłoroczny „December Avenue”.

Katarzyna Pietrzko – pianistka i kompozytorka z Bielska-Białej ,dla której nadrzędną wartością są emocje i szczerość. Najwięcej jednak mówi i niej jej debiutacki album Trio „Forthright Stories”, który wydała we wrześniu 2017 roku. Artystka stara się podążać własną drogą artystyczną tworząc swój indywidualny język. Miała przyjemność koncertować po Polsce, Serbi, Węgrzech, Rumunii, Czechach, Słowacji i Chinach. Współtworzy również Quartet Michała Miśkiewicza ‚The Tonny Williams Tribute’.

Max Mucha – urodzony w Częstochowie. Kontrabasista, kształcił się na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin. Współpracował z wieloma artystami różnych scen, koncertuje m.in. z Christianem Scottem, Mateuszem Pospieszalskim, Loganem Richardsonem, Adamem Strugiem, Dominikiem Wanią czy chórem Monodia Polska. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Cully Jazz, Coastal Jazz Festival.

Piotr Budniak – urodzony w 1991 roku perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Nagrał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych płyt, w tym dwie autorskie z własnym zespołem – Piotr Budniak Essential Group.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm