Aktualności

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson
25.02.2017 (sobota), godz. 19.30 
Radio Kraków 
Studio im. Romany Bobrowskiej 
al. Słowackiego 22
Kraków

Bilety w cenie 20 PLN do nabycia w puntach InfoKraków (ul. św. Jana 2, plac Wszystkich Świętych 2) oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem. 

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie HendersonPremiera! Koncert promujący album „In America” odbędzie się 25 lutego w Radiu Kraków

„In America” to kolejny, po znakomitej płycie „My Stories”, autorski krążek krakowskiego perkusisty i kompozytora jazzowego Tomka Grochota, nagrany z udziałem amerykańskiej legendy jazzu – nowojorskiego trębacza Eddie’ego Hendersona.

Po wydaniu „My Stories” zespół wystąpił na wielu wspaniałych scenach i festiwalach, m.in. na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz Bezz Festival, Targi Kielce Jazz Festival, All Souls Jazz w Chicago czy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Krążek „My Stories” zdobył świetne recenzje i niemałe grono serdecznych fanów, którzy docenili szczerość przekazu w kompozycjach oraz wspaniałą grę muzyków.

Występy z legendą jazzu są niezwykle inspirujące. Zaproszenie kwintetu na koncerty w Chicago skłoniło Grochota do stworzenia nowych kompozycji, które znalazły się na krążku „In America”. Tym razem są to impresje inspirowane klimatem Nowego Świata, nowoczesnością i tradycją w jazzie, nastrojem amerykańskiej metropolii, ale także dźwięki sięgające w głąb duszy, pełne tajemniczego niepokoju czy transowych rytmów.

Wystąpią:
Eddie Henderson  - trąbka
Maciej Sikała - saksofon
Krzysztof Herdzin - fortepian, darabuka
Łukasz Makowski - kontrabas
Tomek Grochot - bębny, kalimba 


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm