Aktualności
Tribute to Tomasz Stańko na topieAlbum formacji Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela w najlepszej dziesiątce 2018

Wulf Müller, szef muzyczny wytwórni OKeh Records, współpracownik Sony Music Germany i przede wszystkim jeden z najbardziej cenionych recenzentów muzyki jazzowej opublikował na swoim blogu Top listę najlepszych albumów jazzowych wydanych w 2018 roku na świecie. Znalazł się w nim projekt „Tribute to Tomasz Stańko”, lecz również wspomniany został album „Saxesful”. 

https://wulfmuller.wordpress.com/2018/12/21/2018-review/

Premiera najnowszej płyty Piotra Schmidta i jego kwartetu „Tribute To Tomasz Stańko” miała miejsce 7 grudnia w Gliwicach. Krążek nagrany w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – Wojciecha Niedzieli oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka. Dwaj ostatni znani z trio jazzowego RGG (Okeh Records). Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat, a we wrześniu zeszłego roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta „Dark Morning”.

„Tribute To Tomasz Stańko”– mówi Piotr Schmidt – jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko mu dostarczała przez wiele ostatnich lat”.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm