Aktualności

Macie Tubis Trio – Trasa

11.10 Chorzów – Jazz i Literatura
12.10 Łódź – Centrum Dialogu
19.10 Warszawa – 12on14 Jazz Club
26.10 Koszalin – Hanza Jazz Festiwal
28.10 Poznań – Blue Note Jazz Club
3.11 Siedlce – 60 Zaduszki Jazzowe
22.11 Rzeszów – Podkarpacka Jesień Jazzowa
23.11 Giedlarowa – Podkarpacka Jesień Jazzowa
30.11 Sieradz – Sala koncertowa PSM II st
1.12 Sochaczew – SCK Klub Kontrast

Tubis Trio – tourneeZespół Maciej Tubisa rusza w trasę promującą krążek „Flashback”. Start 11.10 w Chorzowie na festiwalu Jazz i Literatura

Tubis Trio powraca ze swoim drugim studyjnym albumem, który ukaże się w sklepach 12 października nakładem wytwórni Audio Cave.

Poprzedni album „The Truth”, pomimo swojej niezaprzeczalnej witalności, był zdecydowanie bardziej stonowany, a „Flashback” zaczyna się dokładnie tam, gdzie tamten krążek się kończył. Nowe kompozycje to nieokiełznany wulkan energii. Choć wirtuozeria muzyków jest niezaprzeczalna i godna podziwu, to jest tylko jednym z wielu środków wyrazu, a nigdy celem. Wielowątkowe, pięknie rozwijające się kompozycje, świeżość, niesamowita swoboda, luz i radość grania przy jednoczesnej umiejętności budowania dramaturgii to elementy sprawiające, że „Flashback”, chociaż ukazuje się pod koniec roku, na pewno zdąży jeszcze sporo namieszać.

Tubis Trio
Maciej Tubis - piano
Paweł Puszczało - double bass
Przemysław Pacan - drums

Singiel Wind-Up Tuesday promujący płytę jest dostępny w serwisach streamingowych oraz YouTube


„Radość, przebojowość, melodyjność i świetne kompozycje, tak można opisać najnowszą płytę Tubis Trio –‘ Flashback’. – pisze Mery Zimny w najnowszym Lizard Magazyn

Marek Niedźwiecki: „Chłopaki, wykonaliście kawał dobrej roboty. Nagraliście niesamowicie piękne dźwięki. Polecam, proszę koniecznie posłuchać... Gratulacje za pomysł zdjęcia na okładkę!”

„Chyba pora zakończyć już porównywanie muzyki zespołu do takich składów jak E.S.T czy Brad Mehldau Trio. Tubis Trio to dziś formacja dysponująca własnym niepowtarzalnym soundem i charakterem, a ‘Flashback’ jest tego niezbitym dowodem”.  
Robert Ratajczak

O poprzedniej płycie pisały zachodnie gazety, m.in. holenderski Jazzism/Angelique Van Os:

„Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje są bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze zespołu, który doskonale się uzupełnia”


Album wydany zostanie na płycie CD oraz płycie winylowej (czerwona wersja limitowana dostępna tylko w sklepie wytwórni AudioCave).

Trasa koncertowa Maciej Tubis Trio 
11.10 Chorzów – Jazz&Literatura Festiwal
12.10 Łódź – Centrum Dialogu
19.10 Warszawa – 12on14 Jazz Club
26.10 Koszalin – Hanza Jazz Festiwal
28.10 Poznań – Blue Note Jazz Club
3.11 Siedlce – 60 Zaduszki Jazzowe
22.11 Rzeszów – Podkarpacka Jesień Jazzowa
23.11 Giedlarowa – Podkarpacka Jesień Jazzowa
30.11 Sieradz – Sala koncertowa PSM II st
1.12 Sochaczew – SCK Klub Kontrast

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm