Aktualności
Leopold Tyrmand
fot. Jerzy „Duduś" MatuszkiewiczTyrmand – Słowo & JazzSłowno-muzyczne wspomnienia o Leopoldzie Tyrmandzie 11 i 12 września w klubie Pod Filarami w Gorzowie Wlkp.

W piątek i sobotę, 11 i 12 września, w Jazz Clubie Pod Filarami odbędzie się  słowno-muzyczny festiwal dedykowany pamięci Leopolda Tyrmanda.

Weekendowe wydarzenie otworzy w piątek o godz. 19.00 Marek Konarski Quartet. W drugiej części wieczoru odbędzie się spektakl oparty na fragmentach „Dziennika 1954” przygotowany przez Jerzego Zelnika, który również wystąpi w roli Leopolda Tyrmanda. Oprawę muzyczną zapewni Wojciech Konikiewicz i jego trio.

Wieczór sobotni  rozpocznie się o godz. 19.00 spotkaniem z Pawłem Brodowskim, redaktorem naczelnym Jazz Forum, który podzieli się  swoimi wspomnieniami o Tyrmandzie. Aktor filmowy i teatralny Dariusz Kowalski będzie czytał fragmenty książki „U brzegów jazzu” Leopolda Tyrmanda.

Pierwszy z trzech setów muzycznych należeć będzie do Kwintetu Piotra Barona, który zaprezentuje projekt „Wodecki Jazz”. Trio Leszka Kułakowskiego przedstawi program „Code Numbers”, zaś w finale wystąpi European Jazz Ensemble legendarnego saksofonisty Leszka Żądło.

Marek Konarski Quartet
Marek Konarski - ts
Artur Tuźnik - p
Mariusz Praśniewski - b
Kuba Gudz - dr

Wojciech Konikiewicz Trio
Wojciech Konikiewicz - p
Mariusz Mielczarek - ts, cl
Jakub Mielcarek - b

Piotr Baron Quintet „Wodecki Jazz”
Piotr Baron - saksofony, klarnet basowy
Robert Majewski - trąbka, fluegelhorn
Michał Tokaj - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja

Leszek Kułakowski Trio „Code Numbers”
Leszek Kułakowski - p
Piotr Kułakowski - b
Jacek Pelc - dr

European Jazz Ensemble
Leszek Żądło - ts
Leszek Kułakowski - p
Piotr Kułakowski - b
Jacek Pelc - dr

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm