Aktualności

Lista utworów znajdujących się na płycie „Beats&Pieces”:
1. Love Don't Grow On Trees
2. Sunshine
3. I Wanna Know Your Name
4. Capitan
5. J.A.Z.Z.
6. Wasabi Vibe
7. Tao
8. Play Lotto Kids
9. High Horse
10. P. Lex
11.
Faster Baby
12. Burning Circuits

Link do zakupu płyty w sklepach tradycyjnych 

Link do zakupu płyty w sklepach cyfrowych

Urbanator Days – premiera!Fuzja jazzu i hip-hopu. Ukazał się najnowszy album Michała Urbaniaka „Beats & Pieces”

Nadrzędną ideą najnowszej płyty Urbanator Days „Beats & Pieces” jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej zwanej NuJazz lub UrbJazz. Na płycie znajdują się kompozycje międzynarodowej sławy skrzypka i saksofonisty Michała Urbaniaka nagrane z udziałem młodych i uznanych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji. Najważniejszy dla artystów współtworzących ten projekt jest szacunek dla kultury muzyki rytmicznej. Urbaniak, wraz z artystami Urbanatora i młodymi talentami, sampluje tutaj samego siebie, nadając muzyce całkowicie nowy wymiar.


fot. Katarzyna Rainka

W zaskakujących aranżacjach świetnie brzmią np. wokale Marka Pędziwiatra i Andy Ninvalle, trąbka Michaela „Patchesa” Stewarta czy skrzypce i sax Michała Urbaniaka oraz kreacje innych zaproszonych gości, m.in. O.S.T.R., GrubSona i zespołu P. Unity. Płyta przywraca ducha legendarnego już projektu Urbanator wg maksymy: „Don’t Play The Music! Let The Music Play” („Nie graj muzyki! Pozwól Muzyce Grać”).

O albumie „Beats&Pieces” mówi Michał Urbaniak: „To ważna płyta dla mnie, bo jest swego rodzaju zwieńczeniem projektu, który rozwijam od 2005 roku, czyli warsztatów i koncertów Urbanator Days. Tak, jak na estradzie, na zakończenie koncertu Urbanatora, tak i tutaj na płycie, obok zespołu są goście z warsztatów, którzy wyrośli na świetnych artystów! Marzenia się spełniają!”
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm