Aktualności

Vitold Rek & the Spark
„Lem. Muzyczne sfery”
23.08.2019 (piątek)
Dziedziniec Kultury NCK – MKiDN
Warszawa

24.08.2019 (sobota)
Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje
Scena na dziedzińcu Teatru im. Wandy Siemaszkowej
Rzeszów

Vitold Rek & the Spark x 2Wybitny kontrabasista zaprezentuje  projekt „Lem. Muzyczne sfery”  w dwóch miastach: 23.08 w Warszawie, 24.08 w Rzeszowie

Formacja Vitold Rek & the Spark zagra dwa koncerty w Polsce z programem W najbliższy piątek i sobotę, 23, 24 sierpnia, muzycy po raz pierwszy wystąpią w Polsce z tym programem w formule tria z towarzyszeniem czytanych tekstów zarejestrowanych w 2016 roku przez śp. Rafała Potockiego, znakomitego dziennikarza i regionalistę.

Vitold Rek - kontrabas, kompozycje
Tomasz Nowak - trąbka, kompozycje
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz - spoken word, rap, f/x, synths

Projekt kontrabasisty i kompozytora Vitolda Reka będący ukłonem w stronę środowiska muzycznego rodzinnego Rzeszowa. To również echo i nawiązanie do wieloletniej współpracy z Tomaszem Stańko m.in. w formacji Freelectronic. To połączenie światów: muzyki akustycznej i elektronicznej, a także dźwięku i słowa. Vitold Rek zaprosił do współpracy trębacza i kompozytora Tomasza Nowaka znanego, a także rapera i muzycznego selektora Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza.

Razem tworzą unikalny świat, w którym równorzędną rolę odgrywają zarówno umiejętności wirtuozerskie jak i klimat, przestrzeń i słowo. W program wkomponowane są fragmenty powieści „Solaris” Stanisława Lema czytane przez Rafała Potockiego oraz „dźwięki kosmosu”. Vitold Rek & The Spark, to pobudzająca wyobraźnie muzyczna podróż po różnych światach.

Program „Lem. Muzyczne sfery” został przygotowany na zlecenie Niemiecko-Polskiego Instytutu w Darmstadt z okazji interdyscyplinarnego festiwalu „Komet Lem” i wykonany po raz pierwszy w Darmstadt 30 listopada 2016 roku.

Oto fragment koncertu:


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm