Aktualności

15.09.2017 (piątek), godz. 20:30
Zagórski/Kądziela Collaboration

Bilety
I pula(przedsprzedaż) 50 PLN
II pula(w dniu koncertu) 55 PLN

Sobota 16.09.2017 , godz. 20.30
Trzaska – Mazurkiewicz – Szpura

Bilety:
I pula(przedsprzedaż) 60 PLN
II pula(w dniu koncertu) – 66 PLN

12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16
Warszawa

Weekend w Jazz Clubie 12on1415.09 Zagórski/Kądziela Collaboration z Mateuszem Gawędą, 16.09 Trzaska – Mazurkiewicz – Szpura

piątek 15.09.2016, godz. 20.30

Zagórski/Kądziela Collaboration

Adam Zagórski - perkusja
Maciej Kądziela - saksofon
Damian Kostka - kontrabas
gościnnie: Mateusz Gawęda - fortepian

Facebook Zagórski Kądziela Colaboration

Zagórski/Kądziela Collaboration –  laureaci Konkursu Festiwalu Jazz Wolności powered by LOTOS 2016. Zespół powstał w 2015 roku, z inicjatywy perkusisty Adama Zagórskiego i saksofonisty Macieja Kądzieli. Po wielu latach spędzonych poza granicami kraju Panowie powrócili do ojczyzny, by wspólnie stworzyć unikatowy projekt będący wypadkową różnych doświadczeń, inspiracji i szczególnej wrażliwości, którą rozwijali współpracując z wieloma wybitnymi osobowościami muzycznymi z różnych zakątków świata. Pozwoliło im to na odnalezienie przestrzeni, którą wypełniają niebanalnym brzmieniem, odważnymi kompozycjami, które nigdy nie są oczywiste, a bywają wręcz nieprzewidywalne. Muzycy wchodzący w skład tego zespołu są absolwentami akademii w Kopenhadze, Groningen oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sobota 16.09.2017 , godz. 20.30Trzaska – Mazurkiewicz – Szpura

Mikołaj Trzaska - saksofon, klarnet
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
Paweł Szpura - perkusja  

Mikołaj Trzaska – saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Był członkiem założycielem znanej grupy Miłość, która jest uznawana za jeden z najważniejszych zespołów na ówczesnej scenie yassowej. Nagrał z Miłością pięć albumów, w tym dwa wspólnie z Lesterem Bowie’m. W 1993 roku Trzaska założył własny zespół Łoskot, a w 1995 nagrał pierwszą płytę solową Cześć, cześć, cześć.W 2000 roku założył wraz z żoną Aleksandrą wydawnictwo Kilogram Records. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku jego twórczość zwróciła się ku tradycyjnej muzyce żydowskiej (klezmer), co zostało po części wywołane faktem, iż Trzaska ma żydowskie korzenie. Wyrazem tego są wydawnictwa założonych przez niego zespołów Ircha i Shofar.

Z Trzaską współpracowało wiele wybitnych postaci sceny muzycznej i nie tylko, w tym m.in.: Jurij Andruchowycz, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Peter Brötzmann, Marcin Bartłomiej Oleś, Tomasz Stańko, Lester Bowie, Ken Vandermark, Joe McPhee, Fisz i Emade. Często współpracuje z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, nagrał muzykę do jego filmów Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Róża, Dom zły oraz Wołyń.
www.trzaska.art.pl

Jacek Mazurkiewicz – kontrabasista, kompozytor. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (3FoNIA, Modular String Trio, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, StanisławSoyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.
www.jacekmazurkiewicz.pl

Paweł Szpura – Perkusista, związany ze sceną warszawskiego klubu Pardon, To Tu. Członek kilku stałych projektów muzycznych, m.in. Hera, Cukunft, Wovoka. Współpracuje z m.in. z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim.

Szpura nie kształcił się w żadnej szkole muzycznej. Mimo to grał z mistrzami: Peterem Brötzmannem, Pheeroanem AkLaffem, Hamidem Drakiem, Nicole Mitchell czy Marią Răducanu, Frankiem Londonem.

Styl grania Szpury zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70. Jego rytmika wyłania się z rozmaitych, niekiedy bardzo odległych, tradycji muzycznych: rocka, free jazzu, muzyki arabskiej, afrykańskiej, tureckiej, żydowskiej, rumuńskiej itd. Szpura jest muzykiem poszukującym. Angażuje się w nietypowe projekty, np. duet dwóch perkusistów z Hubertem Zemlerem.

W 2012 roku Szpura wraz z grupą młodych polskich muzyków zagrał w orkiestrze kameralnej Arche New Music Ensemble. Wziął też udział w nagraniu płyty Nicole Mitchell Arc of O, wydanej przez znamienitą francuską wytwórnię Rouge Art. Z kolei z zespołem Cukunft i Hamidem Drakiem zagrał koncert podczas Krakowskiej Jesieni Jazzowej w 2013 roku. Zapisem tego spotkania jest album Seven Lines. Szpura występuje również z okazji rozmaitych wydarzeń specjalnych. Wziął udział np. w koncercie uświetniającym dziesiątą rocznicę Festiwalu Filmowego Planete + DOC w 2013 roku.
http://culture.pl/pl/tworca/pawel-szpura

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm