Aktualności

WROsound 2018
Podwórko Impartu
ul. Mazowiecka17
Wrocław

16.00 - 3.00 (bilety: 1 dzień – 40-50 zł, karnet – 70-90 zł)

15 czerwca
Naphta And The Shamans
EABS feat. Tenderlonious
67,5 Minut Projekt
Silent disco (Dennis Ayler, Reginald Omas Mamode IV)

16 czerwca
Tenderlonious & the 22archestra
Mordor Muzik
Silent disco (K-HOLE TRAX, DYYU∩E)

Plac Społeczny, 16:00-2:00 (wstęp free)

15 czerwca
Deep Sound of Wro: Seb & friends
16 czerwca
Rap Szalet

Bilety: dostępne w sprzedaży od 17 maja (od godz. 12:00) za pośrednictwem stron: 

www.wrosound.com
www.strefakultury.pl
www.eventim.pl

w salonach Media Markt, Empik, Saturn oraz w kasie Impartu przy ul. Mazowieckiej 17

WROsound – wrocławskie brzmienieFestiwal na podwórku Impartu, 15 i 16 czerwca. W programie m.in EABS i  Tenderlonious

Wrocławski septet jest również kuratorem tegorocznej edycji. Pod ich kuratelą festiwal podąża w kierunku fuzji jazzu, hip-hopu, elektroniki i świeżych miejskich brzmień. Na scenie: polscy i zagraniczni artyści, którzy w większości zaprezentują nowy materiał. Między innymi EABS zagrają prapremierę swojego nowego albumu „Slavic Spirits” (który ukaże się pod koniec października) z gościnnym udziałem Tenderloniousa, Naphta And The Shamans premierowo pozwoli odsłuchać swojej drugiej płyty, a Tenderlonious & the 22archestra zagrają dzień po premierze swojego albumu „The Shakedown”. A każdy dzień festiwalowy zakończy podwórkowe silent disco, podczas którego swoje unikalne i bardzo różnorodne sety serwować będą polscy i zagraniczni dj.


EABS fot. Hubert_Misiaczyk

Festiwal WROsound organizowany jest od 2009 roku. W pierwszych edycjach, definiując „wrocławskie brzmienie”, skupiał się przede wszystkim na muzyce powstającej we Wrocławiu – na scenach Impartu występowali wtedy m.in. Peter J. Birch, Mikromusic, Miloopa, We Draw A, L.U.C, Hoo Doo Band, Indigo Tree czy Sinusoidal. Po sukcesie gościnnych występów artystów z innych części Polski (Kristen, Pink Freud, Sonar) i spoza jej granic (Ventolin, Christan Löffler), formuła imprezy zaczęła ewoluować: wrocławski sound prezentowany jest w kontekście muzyki z innych miast Polski i zagranicy. Kluczem do wrocławskości od 2017 roku jest kurator wydarzenia pochodzący z Wrocławia lub związany z miastem.

Dziesiąta edycja przyniosła duże zmiany. Tegoroczna odsłona festiwalu WROsoundu będzie skierowana do fanów muzyki, lifestylu, miłych wspomnień i hasztagów. Impreza po pierwsze zmienia porę roku (z grudnia na czerwiec), po drugie opuszcza mury Impartu, by przenieść się na jego podwórko i dać początek nowej tradycji – organizowania tego wydarzenia w schemacie open air. Stawiamy na trzy solidne filary: świetną muzykę, szybką i różnorodną ofertę gastronomiczną (Gastro Nocki) oraz oprawę, która zostanie zbudowana zgodnie z oficjalnym hasłem tegorocznej edycji: #backyard. Dlatego tłem do wydarzeń muzycznych, a jednocześnie bohaterem drugoplanowym stanie się samo podwórko, które na dwa dni zamieni się w miejsce spotkań okraszonych dużą ilością hasztagów.Do współpracy przy tegorocznej edycji dołączyli także rozpoznawalni gracze wrocławskiej sceny muzycznej, gastronomicznej, lifestylowej, którzy mają własną, wierną grupę odbiorców. Między innymi Gastro Nocki, które po spektakularnym sukcesie w 2017 roku opuściły Dworzec Świebodzki i rozpoczęły swoje tournée po Wrocławiu. A także RAPszalet, czyli projekt robiony przez przyjaciół i dla przyjaciół, którego proponuje rapowe brzmienia podane przez najlepszych wrocławskich (i nie tylko) selektorów. Powierzono im strefę plenerową na Placu Społecznym przed Impartem, do której wstęp - przez cały festiwal - jest wolny.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm