Aktualności

Aga Zaryan śpiewa Szymborską i nie tylko
9 marca
(sobota), o godz. 19:00
Bytomskie Centrum Kultury
plac Karin Stanek 1
Bytom

Bilety w cenie 90 zł – 120 zł
dostępne w kasie BECEKu oraz na
www.bck.systembiletowy.pl/

Aga Zaryan śpiewa Szymborską i nie tylko9 marca nasza czołowa wokalistka wystąpi z zespołem w Bytomskim Centrum Kultury.

Podczas koncertu w ramach obchodów Dnia Kobiet Aga zaśpiewa piosenki napisane przez Michała Tokaja do wybranych przez siebie wierszy „Buffo” i „Erotyk Żartobliwy” Wisławy Szymborskiej, a także kilka innych utworów opartych na wierszach noblistki  –piosenkę Grzegorza Turnaua „Zakochani” oraz „Nic dwa razy” z repertuaru Łucji Prus.

W programie koncertu znajdą się również utwory z kręgu innych ważnych dla artystki kobiet – amerykańskich wokalistek Niny Simone i Nina Simone i Abbey Lincoln, a także piosenki osnute na wierszach bohaterek Powstania Warszawskiego – Krystyny Krahelskiej i Anna Świrszczyńskiej. To będzie koncert przepełniony kobiecą energią celebrujący ich różnorodny talent i twórczość.

Na scenie wraz z Agą Zaryan wystąpią: Michał Tokaj (fortepian), Alan Wykpisz (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusista) i Robert Majewski (trąbka).

AGA ZARYAN jest dziś jedną z doskonale rozpoznawalnych w świecie polskich wokalistek jazzowych. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRae i Joni Mitchell. Jest rozpoznawalna dla słuchaczy dzięki charakterystycznej lekkości frazowania. Wyróżnia ją także ciepły matowy ton głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem wielu nagradzanych albumów.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm