Aktualności
Istnienia Poszczególne – BetterW duńskiej oficynie April ukazał się nowy album projektu The Individual Beings Tomasza Dąbrowskiego.

Amerykański magazyn „Downbeat” nazwał Tomasza Dąbrowskiego „jednym z najbardziej wszechstronnych i ciekawych graczy w Europie”.  Po debiucie z 2022 roku trębacz powraca z drugim albumem swojego projektu The Individual Beings (Istnienia Poszczególne).

Oryginalny skład zespołu grupuje czołówkę polskiej i skandynawskiej sceny improwizowanej. „Better” oddaje moc energii zaczerpniętą z występu na żywo, wzbogaconą wykorzystaniem instrumentów elektronicznych.

Septet znakomicie odnajduje się w kompozytorskich pomysłach lidera. Wciągaj słuchacza poczuciem przestrzeni i tempa, wyrafinowanymi strukturami melodycznymi, eterycznymi pejzażami ambientowymi, gorącymi partiami solowymi oraz kakofonią kolektywnej improwizacji. Niezwykłość porozumienia wewnątrz zespołu bazuje na intensywnych, wspólnych występach w ostatnich dwunastu miesiącach. „Każdy utwór ma swój unikalny charakter. Upright bawi się formą. Bonzer instrumentacją, Hale & Hearty eksploruje tekstury”– komentuje Tomasz Dabrowski.

W muzyce przejawia się inspirujące przesłanie: „Better” przypomina nam, aby zastanowić się, do czego możemy i powinniśmy zmierzać. „Wszyscy powinniśmy dążyć do bycia lepszymi. Być lepszymi wersjami samych siebie i obserwować, jak rezonuje to w nas i wokół nas” – mówi Dąbrowski.

The Individual Beings:

Tomasz Dąbrowski - trąbka, elektronika
Frederik Lundin - saksofon tenorowy
Irek Wojtczak - saksofon tenorowy i sopranowy
Grzegorz Tarwid - fortepian, syntezatory
Max Mucha - kontrabas
Knut Finsrud - perkusja i perkusja elektroniczna
Jan Emil Młynarski - perkusja i perkusja elektroniczna 

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm