Aktualności

„Contemplation”

1. Time For Love - Johnny Mandel / Paul Francis Webster

2. Alone Together - Arthur Schwartz / Howard Dietz

3. Contemplation - McCoy Tyner

4. Moja ballada - Krzysztof Komeda

5. Annie - Janusz Muniak

6. What Are You Doing With The Rest Of Your Life - Michel Jean Legrand / Alan Bergman, Marilyn Bergman

7. Sunshower - Kenny Barron

8. I Fall In Love Too Easily - Jule Styne / Sammy Cahn

9. Body And Soul - Johnny Green / Edward Heyman, Robert Sour, Frank Eyton

Janusz Muniak „Contemplation”Ukazał się pierwszy od 13 lat autorski album legendarnego saksofonisty.

Janusz Muniak ostatnią autorską płytę wydał w 2002 roku (CD „Annie”) i od tego czasu wielbiciele jego twórczości wciąż pytają o kolejną studyjną rejestrację jego muzycznej aktywności. Odpowiedzią jest nowy album „Contemplation”. 

Nowy album prezentuje dojrzały, wspólny projekt znakomitych muzyków.

Z Januszem Muniakiem grają Joachim Mencel – romantyk fortepianu, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów; Willem von Hombracht – wybitny kontrabasista z Saint Louis, oraz Harry Tanschek, niezwykle aktywny i doświadczony muzycznie perkusista z Wiednia.

Janusz Muniak - saksofon
Joachim Mencel - fortepian
Willem von Hombracht - kontrabas
Harry Tanschek - perkusjaChociaż płyta firmowana jest czterema nazwiskami to nie ulega wątpliwości, że centralną postacią i osobą, która miała największy wpływ na dobór utworów jest Janusz Muniak – legenda polskiego jazzu, wielki muzyk, zdobywca Złotego Fryderyka za całokształt działalności (2015). Na płycie znajdą się standardy oraz jedna kompozycja Janusza Muniaka.

 „Contemplation” to najbardziej klasyczne brzmienie jazzu zarejestrowane w ostatnich latach w Polsce. To smak muzyki, która niespiesznie dozuje swą treść… To piękno ballad, które snują swą opowieść poprzez muzyczną kreację prawdziwych, najgłębszych emocji. To witalność i energia jazzu, budowana na bazie akustycznej barwy instrumentów w nagraniu zarejestrowanym z największym pietyzmem i dbałością o naturalne, analogowe brzmienie. To gratka dla wszystkich fanów jazzu, także audiofilów. 
Materiał został przygotowany w Krakowie, nagrany w lipcu 2012 r. w studiu Radia Katowice i zmiksowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej PR w Warszawie. Nagrania w całości zarejestrował i zmiksował nieodżałowany Wojtek Przybylski, wspaniały realizator dźwięku, który stworzył brzmienie wielu kultowych płyt. W „Contemplation” aby uzyskać klasyczne jazzowe brzmienie zastosował techniki studyjnej rejestracji używane w latach 60. Wydawcą albumu jest Inspirafon.

Materiał został przygotowany w Krakowie, nagrany w lipcu 2012 r. w studiu Radia Katowice i zmiksowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej PR w Warszawie.  Nagrania w całości zarejestrował i zmiksował nieodżałowany + Wojtek Przybylski, doświadczony realizator, który stworzył brzmienie wielu kultowych płyt.

W „Contemplation” aby uzyskać klasyczne jazzowe brzmienie zastosował techniki studyjnej rejestracji używane w latach 60.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm