Aktualności
Paweł Niewiadomski Quartet

Paweł Niewiadomski Quartet „Introduction”
11.02.2016, godz. 19:30
Bilety: 60 zł

NAK Trio
13.02.2016, godz. 19:30
Bilety: 60 zł

Ed Cherry Special Trio
12.02.2015, godz. 19:30
Bilety: 80 zł

Ida Zalewska Quintet
Koncert Walentynkowy
14.02.2016, godz. 19:30
Bilety: 60 zł

Bilety dostępne on-line lub w kasie klubu. Dla artystów, dziennikarzy i studentów przysługuje zniżka -25%.
Możliwość rezerwacji telefonicznej 22 635 49 49.

Jazz Club 12on14
ul. Piwna 12/14
Warszawa





Jazz Club 12on14 – druga dekada lutego

Piotr Szajewski



11.02 Paweł Niewiadomski Quartet, 12.02 Ed Cherry Special Trio, 13.02 NAK Trio, 14.02 Ida Zalewska Quintet

Warszawski Jazz Club 12on14 przy ul. Piwnej, najlepszy klub jazzowy w Polsce (wg. ankiety Jazz Top 2015), zaprasza na koncerty w drugiej dekadzie lutego:

Paweł Niewiadomski Quartet „Introduction” 
11.02.2016

Paweł Niewiadomski - puzon
Jakub Skowroński - saksofon
Ksawery Wójciński - kontrabas
Wojciech Romanowski - perkusja

„Introduction ֊ to debiut fonograficzny lidera, choć muzyka na płycie brzmi niezwykle dojrzale. To nie są muzyczne poszukiwania debiutanta, a raczej zwieńczenie pewnego etapu – lat pracy, przemyśleń i ćwiczeń. Efektem jest album, wobec którego trudno zachować obojętność – bo czy można pozostać niewzruszonym stykając się z tak ogromnym ładunkiem emocjonalnym?

Wiele kompozycji cechuje pewna „transowość”, w którą wprowadzają repetytywne tematy prezentowane prze puzon i saksofon. Sekcja rytmiczna spaja zaś te melodie i wypełnia przestrzeń wokół nich, często nie akcentując żadnej stałej pulsacji, co wywołuje w słuchaczu wrażenie, jakby uczestniczył w niezwykłym misterium.

Jeśli to ledwie wstęp (Introduction) to należy się spodziewać, że Paweł Niewiadomski nie raz jeszcze wszystkich zaskoczy i oczaruje!

https://www.facebook.com/PawelNiewiadomskiQuartet/
http://store.for-tune.pl/pawel-niewiadomski-quartet-introduction

Ed Cherry Special Trio
12.02.2016

Nowojorski akustyczny mainstream w najlepszym wykonaniu wieloletniego współpracownika Dizzy Gillespie’ego – Eda Cherry oraz znakomitych polskich jazzmanów Adama Kowalewskiego i Arka Skolika



Ed Cherry - gitara
Adam Kowalewski - kontrabas
Arek Skolik - perkusja

Ed Cherryartysta ten przez wielu krytyków uznawany jest za najlepszego obecnie nowojorskiego gitarzystę. O jego renomie zaświadczyć może m.in. współpraca z takimi Legendami Jazzu jak Dizzy Gillespie – współpracował z nim zarówno w kwartecie jak i big bandzie od roku 1978 aż do 1992, czyli niemal do samej śmierci Dizzy’ego. Nagrał z Gillespie’m płyty „Musician, Composer, Raconteur” (Pablo Live, 1981), „Live At The Royal Festival Hall” (Enja, 1990), „Live! At Blues Alley” (Blues Alley, 1992).
Ponadto Ed Cherry występował i nagrywał z tak znanymi Postaciami Jazzowego Świata jak Roy Hargrove, Hamiett Bluiett – „With Eyes Wide Open” (Justin Time, 2000), Paquito D'Rivera – „Havana Cafe” (Chesky, 1991), Henry Threadgill – „Song Out of My Trees” (Black Saint, 1994), „Makin’ A Move” (Columbia, 1995), John Patton – „Blue Planet Man” (Paddlewheel, 1993), „Minor Swing” (DIW, 1995), „This One’s For Ja” (DIW, 1998), Jon Faddis – „Hornucopia” (Epic, 1991), Mark Weinstein – „Three Deuces, CI Williams” – „When Alto Was King” (Mapleshade, 1997) , Paula West czy The United Nation Orchestra z którą zdobył nagrodę Grammy za nagrany na żywo koncert w Royal Festival Hall.

Adam Kowalewskiabsolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

Arek Skolikzajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

NAK Trio
13.02.2016

Dominik Wania - fortepian
Jasper Somsen - kontrabas
Jacek Kochan - perkusja



N.A.K. Trio w składzie Jacek Kochan (perkusja), Dominik Wania (fortepian) i Jasper Somsen (kontrabas) –  to nowy projekt trójki wybitnych instrumentalistów zainspirowany muzyką XX wiecznym modernistów jak Witold Lutosławski czy Bela Bartok. Spotkanie kreatywnych wykonawców i improwizatorów, o bogatych i różnych stylistycznie rodowodach, zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym i nowym brzmieniu, której fundamentem jest muzyka Lutosławskiego i Bartoka. Jej perfekcyjne struktury dźwiękowe są powodem do improwizacyjnego rozwinięcia przez muzyków tria.

Pomysłodawcą zespołu, jego liderem i kompozytorem muzyki jest Jacek Kochan, muzyk nietuzinkowy, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, George Garzone, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Eivind Aarset, Cuong Vu, Assif Tsahar, Bo Stief, Lars Danielsson.

Ciężar prowadzenia narracji muzycznej spoczywa oczywiście na Dominiku Wani, pianiście wybitnym, każda wykonana w skupieniu fraza nacechowana jest magnetycznym wręcz niepokojem i dramatyzmem, które przejawiają się w nagłych pauzach, powtarzaniu, dekonstruowaniu ... Fascynująca muzyczna przygoda, zawierający obok elementów jazzu i improwizacji, elementy muzyki klasycznej i współczesnej.

„The Other Side Of If” 
http://www.doublemoon.de/en/cddetails/dmchr71154.shtml
http://www.multikulti.com/the-other-side-of-if.html

Jacek Kochan jest kompozytorem, aranżerem, perkusjonistom, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusji i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton. Dokonania artystyczne Jacka Kochana cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz swoistym improwizatorskim rozmachem w grze na perkusji. Jako instrumentalista jest muzykiem szerokich zainteresowań stylistycznych.

Nagrał blisko 20 autorskich albumów, w tym „Visitor” (wspólnie z Patem LaBarberą), „Corporate Highlanders”, „Gray Angel”, „Standard Transmission” (wspólnie z Johnem Abercrombie’m, Jerrym Bergonzim)), Plastinated Black Ship (z Adamem Pierończykiem i Edem Schullerem), „Monorain” (Andre Leroux, Jean Pierre Zanella), „Another Blowfish” (Michel Donato, Piotr Wojtasik, Eric Vloeimans), „New Expensive Head” (Cuong Vu, Eivind Aarset, Skerik), „One-eyed Horse” (Greg Osby, Franz Hautzinger), „Yearning” (Kazuhisa Uschihashi, Franz Hautzinger, Francois Corneloup, Adam Simmons, Slawek Jaskułke, „Man Of No Words” (Gary Thomas), „Filling The Profile” (George Garzone) i wiele innych. 

Dominik Wania ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Pereza i Jerry Bergonziego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie. Prowadzi także działalność dydaktyczną jako doktor w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W czerwcu 2013 roku ukazała się debiutancka płyta tria Dominika Wani pt. „Ravel”, która otrzymała nagrodę Feryderyk za najlepszy jazzowy album 2014 roku.

Jasper Somsen – kontrabasista i gitarzysta basowy , jest absolwentem klasy kontrabasu na Wydziale Jazzu w Koserwatorium w Utrechcie. Współtworzy wiele projektów muzycznych takich jak Jasper Somsen Group, Karel Boehlee Trio, Bob Sheppard European Quartet. Współpracował z takimi muzykami jak: Joey Calderazzo, Enrico Pierannuzi, Bob Sheppard, Justin Faulkner, Andre Ceccarelli, Gabriele Mirabassi I wiele innych. Nagrał ponad 20 CD w Europie I USA.

Koncert Walentynkowy – Ida Zalewska Quintet
14.02.2016

Ida Zalewska - wokal
Jakub Płużek - fortepian
Jakub Dworak - kontrabas
Szymon Mika - gitara
Damian Niewiński - perkusja



Ida Zalewska – wokalistka, znana jest fanom bluesa z tria Terraplane. Występowała między innymi na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway i innych. Wydaną, we współpracy z Arkiem Skolikem, płytą „As Sung by Billie Holiday” Ida zdobyła uznanie publiczności i krytyków jazzowych. Śpiewała na festiwalach m.in.: Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg (gdzie miała zaszczyt wystąpić w zespole Janusza Muniaka).

W lutym 2016, nakładem wytwórni Hevethia, swoją premierę będzie miała płyta „To Rozstanie”. Autorskie wydawnictwo, na którym będzie można usłyszeć utwory wykonywane w języku polskim i angielskim.

https://www.facebook.com/ida.zalewska.music

Jakub Płużek – autor debiutu roku „First Album” wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum, finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014

Jakub Dworak  zdobywca wielu nagród na festiwalach, m. in.: Indywidualność Jazzowa 2014 – nagroda w ramach 50. Jubileuszowego Festiwalu Jazz nad Odrą; Lotos Jazz Festiwal 2015 - nagroda indywidualna i wiele, wiele innych.

Szymon Mika – jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą 2012 oraz wielu innych nagród i wyróżnień

Damian Niewiński absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz  Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obecnie nieustannie koncertuje w kraju jak i za granicą, sporo udziela się również jako muzyk sesyjny.




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm