Aktualności

Jazz Hop Festiwal 
14 kwietnia, godz. 19:00
NOSPR
plac Wojciecha Kilara 1
Katowice

Biletywww.ebilet.pl/muzyka/festiwale/jazz-hop-festiwal
Jazz Hop Festiwal – I edycja!Czołówka polskiego jazzu i twórcy polskiego hip-hopu spotkają się 14 kwietnia w katowickim NOSPR. 

Podczas Jazz Hop Festiwal na jednej scenie spotkają się artyści reprezentujący czołówkę polskiego jazzu oraz twórcy polskiego hip-hopu. Połączenie stylów i pokoleń premierowe aranżacje, połączenie stylów i wielkie, artystyczne osobowości.

Jedyny taki koncert, w którym przeszłość pisze historię przyszłości. W znakomitej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, usłyszycie legendarne utwory obrazujące historię polskiego jazzu, połączone z żywiołem rodzimego hip-hopu.

Kompozycje Tomasza Stańki, Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Seiferta i Andrzeja Zauchy zabrzmią w Katowicach w najlepszych wykonaniach i zaskakujących (także premierowych) aranżacjach.

Co łączy jazz z hip-hopem? Rytm, emocje i miłość do improwizacji, ale także spontaniczna radość płynąca z nieoczywistych połączeń. To, co 14 kwietnia wydarzy się na styku tych dwóch muzycznych kultur, z pewnością zelektryzuje wszystkich słuchaczy.

Jazz – to najlepsi Artyści goszczący na polskich i światowych scenach, bez których historia tego gatunku nie byłaby tak barwna i inspirująca. 

Hop – to uznana i niekwestionowana czołówka polskiego hip-hopu z milionowymi odsłonami w mediach społecznościowych i rzeszą fanów.

Wystąpią:

Kuba Badach
Adam Bałdych
Michał Barański
Victor Davies
Paweł Dobrowolski Music
Urszula Dudziak
EABS
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime
Fisz
Grubson
Henryk Miśkiewicz
Marek Napiórkowski
Mika Urbaniak
Dominik Wania
Kuba Więcek

Koncert poprowadzi Marta Kula (Radio 357).

Patronat medialny: JAZZ FORUM, Jazz Soul.pl oraz Radio 357.

Festiwalowy plakat wykonał Mistrz – Andrzej Pągowski.
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm