Aktualności

Ignacy Wiśniewski & Tomasz Chyła
2.12.2023, godz. 20:00
Willa Lentza 
Aleja Wojska Polskiego 84
Szczecin

Kup bilet!
Jazz w WilliTrójmiejski duet Ignacy Wiśniewski i Tomasz Chyła zagrają 2 grudnia w Willi Lentza w Szczecinie,

W sobotę 2. grudnia, o godzinie 20.00, w Willi Lentza odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu „Jazz w Willi”. Wystąpią wirtuozi tego gatunku – pianista Ignacy Wiśniewski oraz skrzypek Tomasz Chyła.

Trójmiejski duet powstał w 2022 roku jako kontynuacja projektu Ignacego Wiśniewskiego DUOSY. Znajomość obu muzyków rozpoczęła się podczas wspólnych studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie obecnie obaj są wykładowcami.

Tomasz Chyła jest renomowanym skrzypkiem, dyrygentem i kompozytorem silnie związanym z trójmiejskim środowiskiem artystycznym. Posiada  unikatową zdolność do przekazywania historii i nastroju poprzez swoje improwizacje, które są pełne kreatywnych rozwiązań. Z autorskim kwintetem nagrał cztery albumy. Współpracował z takimi artystami jak Logan Richardson, Bobby Watson, Leszek Możdżer. 

Ignacy Wiśniewski to utalentowany kompozytor muzyki teatralnej i pianista jazzowy, który posługuje się nie tylko fortepianem, ale także instrumentami klawiszowymi. Dodatkowo specjalizuje się w pracy z wokalistami i aktorami. Doskonale balansuje między technicznymi umiejętnościami a wyrazistym przekazem emocji. Jest twórcą Ignacy Wiśniewski Trio, z którym wydał płyty „Jazz Shirim” (2016) i „Kantata jazzowa” (2018). W 2021 roku zainicjował projekt DUOSY współpracując z Mikołajem Trzaską, Olo Walickim, Michałem Bryndalem i Marcinem Januszkiewiczem.

Wspólnie muzycy tworzą dynamiczny duet, który eksploruje różnorodne style jazzowe od skandynawskich ballad po orientalne dzikie brzmienia. Ich muzyka jest pełna energii, wirtuozerii i oryginalności. 

Partnerem cyklu „Jazz w Willi” jest small great music. 

Bilety na koncert duetu dostępne są na willa-lentza.pl 

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm