Aktualności

Znaczki z serii muzycy jazzowi można kupić w placówkach Poczty Polskiej z rozszerzoną ofertą filatelistyczną lub w sklepie filatelistycznym Kup znaczki z serii „Polscy Muzycy Jazzowi”
Jerzy Milian na znaczku pocztowym30 sierpnia br. Poczta Polska wprowadziła do obiegu kolejny znaczek z serii „Polscy Muzycy Jazzowi”

Dwa lata temu Poczta Polska rozpoczęła serię „Polscy muzycy jazzowi”, która jest kontynuacją wcześniejszych emisji z muzykami: Krzysztofem Komedą (1994), Zbigniewem Seifertem (1996) i Mieczysławem Koszem (1997). 


Seria „Polscy muzycy jazzowi” ma ukazywać się co dwa lata.

W listopadzie 2017 r. ukazał się znaczek przedstawiający Jarka Śmietanę, a w tym roku wybitnego wibrafonistę, kompozytora, aranżera i bandleadera Jerzego Miliana. Kolejny znaczek z tej serii ukaże się w 2021 roku. Znaczek z Jerzym Milianem został przygotowany we współpracy z jego żoną, Danutą Olejniczak-Milian. Oprócz znaczka do obiegu została wprowadzona ozdobna koperta FDC (pierwszego dnia obiegu) oraz datownik.

autor projektu: Bożydar Grozdew
liczba znaczków: 1
wartość: 3,30 zł
nakład: 180 000 szt.
technika druku: offset
format znaczka: 31,25 x 39,5 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 9 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 30 sierpnia 2019 r.

Znaczki z serii muzycy jazzowi można kupić w placówkach Poczty Polskiej z rozszerzoną ofertą filatelistyczną lub w sklepie filatelistycznym http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/index.php5


  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm