Aktualności
Kajetan Galas w Podziemiach KamedulskichKoncert z cyklu Jazz w Podziemiach Kamedulskich – Kajetan Galas Organ Spot,  22 kwietnia o 19.00,  online

Głównym bohaterem koncertu będzie wyjątkowy instrument – organy Hammonda, na których zagra Kajetan Galas, według Ankiety Krytyków Jazz Forum – Jazz Top 2020  najlepszy obecnie hammondzista w Polsce, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także w ArtEZ Enschede – jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda gdzie uczył się u uznanych hammondzistów takich jak: Larry Goldings, John Hondorp, Brian Charette.

Kajetanowi Galasowi towarzyszyć będzie działający już od wielu lat jego zespół Organ Spot, który razem z liderem tworzą:  Szymon Mika – znakomity gitarzysta oraz Grzegorz Masłowski – utalentowany perkusista młodego pokolenia. Muzyka Organ Spot utrzymana w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego. W Podziemiach Kamedulskich usłyszymy zarówno autorskie kompozycje członków zespołu, jak i współczesne aranżacje standardów jazzowych.

Koncert organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Patronat Medialny: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, RadioJAZZ.FM

Kajetan Galas - organy Hammonda
Szymon Mika - gitara
Grzegorz Masłowski - perkusja

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm