Aktualności

Trasa Koncertowa:
26.10 Jazz Jantar Festival, Gdańsk
21.11 Radio Koszalin, Koszalin
23.11 Pociąg do Jazzu, Darłowo
15.12 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Kamil Piotrowicz Sextet – Product PlacementPremiera drugiego albumu i trasa koncertowa zespołu wybitnego młodego pianisty i kompozytora.

 Zespół wydał swój pierwszy album „Popular Music” jesienią 2016 roku i szybko przykuł ogólnopolską uwagę. Album został nominowany do nagrody Fryderyk 2017 za najlepszy jazzowy album roku 2016. Był również wysoko ceniony przez dziennikarzy jazzowych i uznany albumem roku przez JazzPRESS, Jazzsoul.pl czy polish-jazz.blogspot.com. Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi i Jazz Jamboree w Warszawie. W 2018 roku zespół wystąpił również podczas Polish Night na Jazzahead! 2018 w Bremie. Muzyka zespołu oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera.

Kuba Więcek - saksofon altowy
Piotr Chęcki - saksofon tenorowy oraz barytonowy
Emil Miszk - trąbka
Kamil Piotrowicz - fortepian, make noise 0-coast syntezator, kompozycje
Andrzej Święs - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja, wibrafon


Fot. Sisi Cecylia

Product Placement
W przejściowym świecie post Bretton Woods kontrast pomiędzy potencjalną treścią, a nową formą nigdy nie był wyraźniejszy, w sposób oczywisty stwarzając tym samym niezwykłe pole możliwości artystyczno-ekspresyjnej interpretacji ale i również perspektyw idealistycznych zmian. Nowe słowa, nowy język, stare słowa, stary język, nowe słowa, stary język, stare słowa, nowy język. Pokolenie komfortu intuicyjnie wie albo nie wie o czym mówię. „Product Placement” to zanurzenie się, próba samookreślenia i dyskusyjnego odnalezienia się. To również, ale i przede wszystkim chwytliwy tytuł. Kompozycje powstały w Nowym Jorku, Kopenhadze, Warszawie i Gdańsku a płyta zostanie wydana w nowo powstałej oficynie Howard Records.

Product Placement
1. Lucid Dreaming I
2. Bubble
3. Intentions
4. Wesele (Wedding)
5. Lucid Dreaming III
6. Product Placement
7. Crystal
8. (Bonus)

Trasa Koncertowa:
26.10 Jazz Jantar Festival, Gdańsk
21.11 Radio Koszalin, Koszalin
23.11 Pociąg do Jazzu, Darłowo
15.12 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Patroni medialni: Radio Dwójka, Radio Trójka, TVP Kultura, JAZZ FORUM, JazzPRESS, Jazzarium, Polish Jazz Blogspot, Nowe idzie od Morza, STO ART

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm