Aktualności
Kasia Pietrzko Trio na Jazzahead!Jedyny zespół z Polski na największym europejskim showcasie, wystąpi w niedzielę 2 maja o 16.25

Po uderzającym debiucie Kasi Pietrzko z jej triem, pianistka i kompozytorka szybko stała się nie tylko czołową młodą artystką na polskim rynku fonograficznym, ale również wzbudziła duże zainteresowanie w całej Europie. W 2018 roku wystąpiła w kwartecie Tomasza Stańki w krakowskiej Alchemii. Wydarzenie to miało rozpocząć europejską trasę koncertową nowego kwartetu artysty, która została przerwana niespodziewaną śmiercią artysty.

Po wielkim sukcesie pierwszej płyty Kasi Pietrzko Trio „Forthright Stories” (2017) nagrodzonej „Mateuszem” Trójki, Grand Prix Jazz Melomani  oraz nominacją do Fryderyka młoda artystka rozpoczęła działalność koncertową na prestiżowych scenach muzycznych, festiwalach i showcase’ach na świecie. Kasia koncertowała m.in. w studiu NDR w Hamburgu, 12 Points Jazz Festival, Jazz Forum Showcase, Jazz au Chellah w Maroko, Brno Jazz Festiwalu.

W pandemicznym 2020 roku Trio przedstawiło drugą autorską płytę zatytułowaną „Ephemeral Pleasures”. Album jest dowodem konsekwencji stylu i rozwoju autorskiego języka Trio. Duch współpracy zespołu i potężna energia w połączeniu z wysublimowaną mieszanką harmonicznej wyobraźni, liryzmu i pozornie nieograniczonej kreatywności.

2 Maja Kasia Pietrzko zaprezentuje się podczas największych targów jazzowych w Bremie Jazzahead! ze swoim Triem, z Andrzejem Święsem na kontrabasie i Piotrem Budniakiem na perkusji.

Projekt wspierany przez Instytut Adama Mickiewicza.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm