Aktualności
Krzysztof Herdzin – Wanderer’s NotesPremiera nowej płyty! Koncertowe nagranie wirtuoza fortepianu z Orkiestra Kameralna miasta Tychy pod batutą Marka Mosia.

„Wanderer’s Notes” to koncertowe nagranie z festiwalu Auksodrone w Tychach. Zaskakujące, wielogatunkowe, prezentujące artystę jako pianistę-wirtuoza, kompozytora-erudytę. Wydawcą albumu jest Agora Muzyka.

„Na specjalne zamówienie orkiestry AUKSO i jej szefa Marka Mosia skomponowałem godzinną Suitę na fortepian i smyczki. To połączenie jazzu, muzyki współczesnej i muzyki filmowej.Znalazło się w nim miejsce zarówno na kojące harmonie, odniesienia do Chopina, Ravela, Szostakowicza czy Kilara, muzykę dodekafoniczną i repetytywną, oraz na uniwersalnie traktowaną improwizację, jak i klasyczną wirtuozerię. Całość ma formę suity. Nazwałem ją „Wanderer's Notes”, czyli „Zapiski wędrowca”, kompozycja ta bowiem jest wyprawą w głąb siebie, próbą oddania za pomocą dźwięków moich refleksji o świecie, o współczesności, o naturze i człowieku. Utwór został prawykonany 6 listopada 2021 roku w tyskiej Mediatece podczas festiwalu Auksodrone. Płyta jest zapisem tego szczególnego koncertu.” –  Krzysztof Herdzin

Autorem okładki albumu „Wanderer’s Notes” jest Andrzej Pągowski - artysta grafik, a przede wszystkim autor nagradzanych na całym świecie plakatów.


Tracklista:
1.  Rainy Season
2.  Wanderlust
3.  Caves
4.  Mountain Greenery
5.  Passacaglia for Nomads
6.  Tremors
7.  Bees

Krzysztof Herdzin - fortepian, dzwonki, tamburyn
AUKSO - Orkiestra Kameralna miasta Tychy pod batutą Marka Mosia

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm