Aktualności
Grand Prix - Martyna SołtysikLaureaci MK Jazz Foto 2024Grand Prix konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza zdobyła Martyna Sołtysik.

Martyna Sołtysik otrzymała Grand Prix MK Jazz Foto 2024 za zdjęcie przedstawiające w niecodziennej sytuacji Szymona Klekowickiego.fot. Szymon Ratajczyk

Drugą nagrodę zdobył Szymon Ratajczyk za zdjęcie Billy’ego Cobhama z Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 2023 roku.


fot. Monika Maj

Trzecią nagrodę otrzymała Monika Maj za niezwykłą fotografię, na której przedstawiony jest brytyjski wokalista Trevor Watkis.

 Martyna Sołtysik zdobyła też nagrodę specjalną im. Wojtka Siwka za najlepsze zdjęcie polskiego muzyka, oraz Nagrodę Specjalną OD ZPAF. Po raz pierwszy w historii konkursu wygrało zdjęcie wykonane smartfonem.

 Wernisaż wystawy finałowej odbył się pierwszego dnia JnO. Wyniki ogłoszono tego samego dnia na koncercie inauguracyjnym „Gala wrocławskiego jazzu”. Kuratorem konkursu i wystawy jest Lech Basel.


Ceremonia wręczenia nagród

Na konkurs wpłynęły 172 prace przesłane przez 59 fotografek/fotografów. Z tej liczby sześcioosobowe jury w składzie Urszula Las, Bartosz Maciejewski, Andrzej Tyszko, Łukasz Gawroński, Leszek Możdżer i Michał Pietrzak nominowało do finałowej wystawy 33 fotografie.

Gratulujemy laureatom!
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm