Aktualności

Oleś Brothers & Christopher Del
Górecki AHEAD - koncert premierowy

5.04.2018, godz. 20.00
Studio im. Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59
Warszawa 
Bilety: 20 zł 

Kup bilet

Oleś Brothers & Christopher Dell
„Górecki Ahead”:
1. Three Pieces in Old Style
2. Little Requiem for a Certain Polka
3. Old Polish Music
4. The Bells are Ringing for the Angelus Domini
5. Good Night
6. Ad Matrem
7. Musiquette I
8. Diagram (from Three Diagrams)
9. Genesis III: Monodramma
10. For You, Anne-Lill
11. Lullaby (from Lullabies and Dances)

Wydawca:
Audio Cave
CD: ACD-005-2018
LP: ACV-007-2018 (w przygotowaniu)
Oleś Brothers & Christopher Dell „Górecki Ahead”Premiera koncertowa albumu poświęconego twórczości Góreckiego, 5 kwietnia Studio Lutosławskiego w Warszawie

Bracia Oleś oraz Christopher Dell, kontynuując rozpoczętą w roku 2011 współpracę, sięgnęli po utwory jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych kompozytorów - Henryka Mikołaja Góreckiego.

Album „Górecki Ahead” jest próbą odczytania spuścizny Mistrza w nowy sposób i ukazania jej w odmiennym niż dotychczas świetle.

Płyta ta to jednocześnie dowód jak żywotna i inspirująca jest współcześnie muzyka kompozytora, zwłaszcza jeśli jej interpretacji podejmują się artyści, u których biegłość instrumentalna idzie w parze z kreatywnością, wyobraźnią i potrzebą tworzenia autorskiej wypowiedzi artystycznej.

„Górecki Ahead” nie jest kolejnym z wielu albumów wypełnionych muzyką klasyczną, przearanżowaną na jazzową modłę. Muzycy odpowiedzialni za projekt sięgnęli znacznie głębiej.W swojej kontemplacji twórczości Góreckiego dotarli do żywego, bijącego serca tej muzyki, budując wokół niego nowy krwiobieg, będący czymś na kształt bytu równoległego wobec dzieł Mistrza. W interpretacji tria, niekiedy znacząco odmiennej od oryginału, w wyważony, inteligentny i pełen finezji sposób ujawnia się delikatna równowaga pomiędzy wiernością muzycznej idei kompozytora, a przynależną sztuce jazzowej swobodą wypowiedzi.

Słuchając zawartej na albumie muzyki łatwo możemy ulec wrażeniu, że obcujemy z dziełem muzycznym od zarania przeznaczonym dla kameralnego składu jazzowego. Płynnie przenikają się tu różne muzyczne światy, a granica między nimi ulega całkowitemu zatarciu.

„Górecki Ahead” to album pionierski jeśli chodzi o sposób prezentacji i percepcji muzyki wybitnego artysty. Udowadniający jak gdyby mimochodem uniwersalizm jego twórczości i sztuczność międzygatunkowych granic.Skład zespołu:
Christopher Dell - wibrafon
Marcin Oleś - kontrabas
Bartłomiej Oleś - perkusja

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm