Aktualności

Palma Jazz Festival 
26-27.04.2024
Centrum Kultury „Browar B.”
Łęgska 28
Włocławek

Biletyckbrowarb.pl/imprezy/bilety/

Palma Festival 2024 we Włocławku26 i 27 kwietnia odbędzie się w Centrum Kultury festiwal pod dyrekcją wirtuoza gitary Adama Palmy.

To wydarzenie muzyczne wyróżnia zestawienie osobowości muzycznych i różnorodność repertuarowa.  26 kwietnia o godz. 19:00 Adam Palma zagra na żywo ze znakomitym kubańskim artystą, wirtuozem instrumentów perkusyjnych Jose Torresem, wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem, wirtuozem gitary, liderem i założycielem zespołu Lady Pank Janem Borysewiczem oraz z Leszek Kułakowski Trio, którego założyciel jest kompozytorem, pianistą jazzowym, teoretykiem muzyki i pedagogiem, określanym przez krytykę wizjonerem jazzu.

W ramach Palma Festiwal odbędą się również warsztaty masterclass:

W piątek 26 kwietnia o godz. 15:00 warsztaty poprowadzi Jan Borysewicz

W sobotę 27 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się warsztaty z Jose Torresem

W sobotę 27 kwietnia o godz. 12:00 gospodarzem warsztatów będzie Adam Palma.

Adam Palma jest włocławskim muzykiem, znanym i rozpoznawalnym na całym świecie. Jest profesorem belwederskim na uczelniach artystycznych, wykładającym w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz prekursorem w dziedzinie nagrań na gitarze akustycznej. Jego poprzednia płyta zawierała kompozycje Fryderyka Chopina w autorskim opracowaniu na gitarę akustyczną i była nowością w skali światowej – takiego projektu jeszcze nie było. 

Nowy album „Second Life” to pierwsza w historii światowej fonografii płyta w całości nagrana na gitarę akustyczną i orkiestrę smyczkową. W nagraniach Adamowi Palmie towarzyszy Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą maestry Agnieszki Duczmal. Ta płyta to osobiste spojrzenie na muzykę i życie z perspektywy człowieka, który „odzyskał” życie po wybudzeniu się z długiej śpiączki. Taki czas stworzył głębszą refleksję i dał artyście czas na przegląd swoich własnych korzeni muzycznych. Usłyszymy tu utwory, na których Adam się wychował, melodie ludowe, piosenkę harcerską, pieśń patriotyczną, znane tematy filmowe, nigdy dotąd nie wykonywane na gitarze kompozycje Chopina oraz kompozycje własne, ukazujące „polską duszę” artysty. 

Palma ma za sobą występy z największymi gwiazdami rodzimej sceny muzycznej jak Ewa Bem, Leszek Możdżer czy Krzesimir Dębski i współpracę z takimi znakomitościami gitary jak Al Di Meola, Bireli Lagrene czy Tommy Emmanuel.

Organizatorem Palma Festiwal jest Centrum Kultury „Browar B.”, partnerem głównym: Województwo Kujawsko-Pomorskie, a całość dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sponsorem wydarzenia jest: Renex.

Palma Festival wspierają: prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i zastępca prezydenta Domicela Kopaczewska.

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm